44.446 gösterim
2,52 viral puan

Askere Gidecek Olan Kişilere Verilen 11 Tavsiye

Her sağlıklı türk gencinin vatani görevi olan askerliğe gitmeden önce aldığı tavsiyelerin önü kesilmiyor işte o tavsiyelerden bazıları.
arifinam 29.09.2014 saat 10:48
 1. 1. Komutanlarınız İle Aranızı İyi Tutun

  Rahat bir askerlik geçirmek istiyorsanız '' askeriyede mantık yoktur '' sözünün çıkış noktası olan komutanlarla aranızı yakın tutun.
 2. 2. Eliniz Boş Gitmeyin

  Sıcaklarda botlar fena pişirecek ayaklarınızı, pudranızı unutmayın. Benim ayaklarım çok hassastır kıyamam ben onlara derseniz ayak kremi alın. İç çamaşırlarınız mutlaka haki yahut yeşil, çoraplarınız da siyah olsun ki canınız sıkılmasın. Boş zamanlarınızda vakit geçirmek için bol bol kitap götürün hem askerlik sonunda bir ramiz dayı seviyesine gelebilirsiniz.
 3. 3. Uzun Dönem Kısa Dönem Tribi

  Uzun dönem, kısa dönem tribine girmeyin neticede herkes aynı deliğe yapıyor. Devreniz ile iyi geçinin zira sırtınızı dayadığınız şey ne paranız ne de kısa dönem yaptığınız askerliğiniz...
 4. 4. Askerlik Yaklaşınca Hayal Kurmayı Bırakın

  Askerilik yaklaştığı zaman hayal kurmayı bırakın zira orada bol bol hayal kuracak vaktiniz olacak.
 5. 5. İşe Yaramazlık Sendromundan Kurtulun

  Askerlik vatani görev olarak görülse de zamanın büyük bir kısmını amaçsız bir şekilde geçirme durumuyla karşı karşıya bırakıyor insanı. Zamanın boşa geçtiği bu süreçte kendinizi değerli hissetmeniz için çevrenizdeki arkadaşlarınızla eğitici ve öğretici anlar yaratın. ( bildiğiniz herhangi bir şey öğretebilirsiniz hem işe yaramış olursunuz hemde bir insanın hayatına bir şeyler katmış olursunuz).

  not. askerlik görevini çok zor şartlarda yapan askerlerimiz için; onlar sadece canlarına sahip çıksınlar yeter.
 6. 6. Sivil Olan Arkadaşlarınız İçin Üzülmeyin

  Asker uğurlamasında toplanan kalabalığı askerdeyken arayıp soranım çok olacak diye sevinmeyin. Milletin işi var gücü var ayda bir defa arasa öpüp başınıza koyun.
 7. 7. Casio F 91

  Askere giderken olmazsa olmazın bir adet Casio F91 marka saat.
 8. 8. Sevgiliniz İle Aranızdaki Bağdan Emin Olun

  Eğer bir sevgiliniz varsa, askere gitmeden önce aranızdaki ilişkinin gücünden emin olun eğer emin olamıyorsanız ayrılın askerde ayrılmanız sizi orada yıkar.
 9. 9. Askerde Çalınma Olmaz Yer Değiştirme Olur

  Kaybolan eşyalarınızdan dolayı sinirlenmeyin ve peşine düşmeyin zira onlar ne kaybolmuştur ne de çalınmıştır, sadece yer değiştirmiştir.
 10. 10. Teslim Olmanıza Bir Gün Kala

  Teslim olmadan önce güzel bir banyo yapın. Annenizin yemeklerini bol bol tüketin böylelikle askerde ilk bir kaç ayınızı daha bir moralli geçirirsiniz.
 11. 11. Herkesin Askerliği Kendisine

  Son olarak size verilen bu tavsiyelerde dahil olmak üzere hepsini dikkate alın fakat askeriyeden içeri girdiğiniz anda hepsini unutun herkesin yaşadığı askerlik farklılık gösterir farklı deneyimler farklı koşullar vs vs.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 43 gösterim
 • Twitter: 55 gösterim

 • Toplam Viral: 3.751 gösterim
 • Toplam Seed: 17.670 gösterim
 • Toplam Direkt: 23.025 gösterim
 • Viral Puan: 2,52