duygulandım
102.226 gösterim
7,01 viral puan

İntihar Eden 9 Tanınmış Kişinin Anlam Yüklü Son Notları

Jack London "intihar'' adlı kitabımda gerçegi tüm çıplaklığıyla yazamadım, yazamadım çünkü bu kadarına cesaretim yoktu" diyerek intihar kavramının ne denli düşünsel ızdıraplara yol açtığını vurgulamıştır. Peki ya bu insanlar ?
arifinam 29.09.2014 saat 12:08
 1. 1. Kurt Cobain

  “ben çok ümitsizim! artık eski tutkum yok, ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.”
 2. 2. Hunter Thompson

  “artık bana ihtiyaç yok. sıkıcıyım ve huysuzum.yaşımın olgunluğunda davranacağım.bu acıtmayacak.”
 3. 3. Heinrich Von Kleist

  “yeryüzünde artık öğrenip edineceğim hiçbir şey kalmadığı için ölüyorum. elveda!”
 4. 4. Romain Gary

  “çok eğlendim, hoşça kalın ve teşekkürler!”
 5. 5. Nilgün Marmara

  “hayatın neresinden dönülse kardır.”
 6. 6. Sergey Yesenin

  “hoşça kal dostum, hoşça kal. aşkım, kalbimdesin. ayrılmamız da bir kader çok geçmeden bir araya gelecek olmamız da. hoşça kal: el sıkışmaya gücüm yok. üzülmek, kaş çatmak yok. şu anda ölmek yeni bir şey değil. çünkü yaşamak da yeni değil.''
 7. 7. Nicolas Chamfort

  " kalbin paramparça kırılmak ya da taş gibi katılaşmak zorunda kaldığı bu dünyayı terk ediyorum."
 8. 8. Virginia Woolf

  “en sevdiğim, yeniden delireceğime eminim. o korkunç zamanların bir yenisini daha aşamayacakmışız gibi hissediyorum. ve bu kez iyileşmeyeceğim. gaipten sesler duymaya başladım ve odaklanamıyorum. bu yüzden en iyisi gibi gözüken şeyi yapıyorum. bana mümkün olan en büyük mutluluğu yaşattın. benim için olunabilecek her şeyi oldun. bu korkunç hastalık çıkıp gelene kadar iki insanın daha mutlu olabileceğini düşünmezdim. artık daha fazla mücadele edemeyeceğim. hayatını mahvettiğimi biliyorum, ben olmazsam çalışabilirsin. çalışacağını biliyorum. görüyorsun ya, bunu bile düzgün yazamıyorum. okuyamıyorum. demek istediğim o ki, hayatımdaki bütün mutluluğu sana borçluyum. bana karşı son derece sabırlı ve inanılmaz biçimde iyi oldun. herkesin bunu bilmesini istediğim için söylüyorum. eğer biri beni kurtarabilecek olsaydı, bu sen olurdun. senin iyiliğinin kesinliği dışında her şey uçup gitti. hayatını mahvetmeye daha fazla devam edemem. iki insanın bizim olduğumuzdan daha mutlu olabileceğini düşünmüyorum. ”
 9. 9. Beşir Fuad

  İntihar eylemini gerçekleştirdikten sonra baygınlık geçirdiği ana kadar bu deneyimi paylaşmak istedi. İşte yazdıkları: "Ameliyatımı icra ettim, hiçbir ağrı duymadım. Kan aktıkça biraz sızlıyor. Kanım akarken baldızım aşağıya indi. Yazı yazıyorum, kapıyı kapadım diyerek geriye savdım. Bereket versin içeri girmedi. Bundan tatlı ölüm tasavvur edemiyorum. Kan aksın diye hiddetle kolumu kaldırdım. Baygınlık gelmeye başladı."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 35.745 gösterim
 • Twitter: 610 gösterim

 • Toplam Viral: 38.357 gösterim
 • Toplam Seed: 14.578 gösterim
 • Toplam Direkt: 49.291 gösterim
 • Viral Puan: 7,01