Türk Malı
33.241 gösterim
2,06 viral puan
Sesli Güldüm

Dahice Tasarlanmış 13 Öğrenci Evi İcadı

Öğrencilerin de evleriyle ilgili çeşitli ihtiyaçları oluyor. E imkan da kısıtlı olunca yaşanan zor anların etkisiyle beyin Einstein seviyesinde çalışmaya başlıyor. İşte Edison, Tesla, Watt görse kıskançlıklarından çatır çatır çatlayacakları icatlardan bazıları:
jakumetsu 03.10.2014 saat 12:54
 1. 1. Çataldan Yapılma Askılık

  Öğrenci evinde çatal farklı kullanım alanları bulabiliyor. Genelde televizyonun iyi göstermesi için kullanılan çatal burada karşımıza dahilik ve deliliğin arasındaki ince çizgiyi silip atan bir materyal olarak karşımıza çıkmış.
 2. 2. Ayran Çırpıcı Matkap

  Hava sıcak Öğrenci soğuk bir ayran içmek istiyor. Evde mikser yok. Elle kullanılan çırpıcı ve matkap var. İkisini birleştir. Al sana Voltran işte.
 3. 3. Öz Hakiki Çaydanlık Seti

  Bir tasarım harikası. Resmen sanat eseri. Elinizde demlik var, ancak altı yok. Ne gerek var ki? Demliğin altı kettlea sığıyorsa kafi. Cillop gibi bir çaydanlık seti elinizde. Gidip de para vermeye gerek yok. Kafayı kullanmak lazım. Aile evlerine de örnek olmalı.
 4. 4. Motorize Televizyon

  En kullanışlı icatlardan biri. Televizyonu evin her yerinde gezdirebilir, her yerinde izleyebilirsin tekerlekler sayesinde. İki lastik daha koysan memlekete ailenin yanına bile götürür o televizyon seni hafta sonları.
 5. 5. Çay Kaşığından Manuel Kanal Değiştirme Sistemi

  Öğrenci evinde mutfak eşyası diye bir şey yoktur. Eşyanın sabit yeri yoktur çünkü. Öğrenci milleti eşyanın mantığını en iyi kavrayanlardır. Ne çay kaşığını ne de televizyon kumandasını icat eden adamın aklına gelmemiştir böyle bir şey.
 6. 6. Tost Makinesi Olarak Kullanılan Ütü

  Her nasıl ki tost makinesi fırın olarak kullanılabiliyorsa, ütü de tost makinesi yerine kullanılabilir. Öğrenci evinde nesnenin belli vazifeleri yoktur. Öğrencinin yüklediği vazifeler vardır. Bazı ütüler tost makinelerinden daha iyi tost yaparlar hatta.
 7. 7. Kitaplardan Sehpa

  Kitapların her zaman göz önünde durması harika bir fikir. Öğrenci arkadaşların hem kitap okumasını sağlar hem de ders çalışmaya sevk edebilir.
 8. 8. Pet Şişe Tesisat Hattı

  Kettleınız musluğun altındaki boşluğa sığmıyor mu? sırf bu yüzden çay mı içemiyorsunuz? Pet şişe yanınızda. Nabucco projesiyle yarışır nitelikte bir icat.
 9. 9. Karton Abajur

  Bilinçli, çevre dostu öğrenciler tarafından bulunmuş bir icat. Geri dönüşüme öğrenciden daha çok kim değer verebilir ki zaten? Kaynaklarımız tükeniyor. Eldekileri iyi değerlendirmek lazım. Misal, bunu icat eden adamın bilim kurumları elinden tutmalı. Küresel ısınmanın da, ozon deliğinin de çözümü bu adamda büyük ihtimalle.
 10. 10. Tost Makinesinden Fırın

  Öğrenci evinde eşya denen şeyin belirli bir yeri olmadığı gibi belirli bir kullanım alanı da yok. Tost makinesinde tost yapılır, ocakta yemek pişirilir tarzı tabular yıkılmış bu icatta. Malzemeleri olsa İskender bile yapar tost makinesinde bu azim ve inanç
 11. 11. Fırın Niyetine Kullanılan Ütü

  Zorlasan çorba değil lahmacun bile yaparsın o ütüyle. Öğrenci evinde ütü kıyafet ütülemek için kullanılmaz asla. Kim ütülü giyiniyor ki? Ütü her zaman yedek kulübesindedir. Tüp bittiği an formasını giyip sahaya çıkar. Öğrencinin kurtarıcısıdır. İcat edeni çok dualar almıştır.
 12. 12. Elektrik Sobası Görünümlü Ocak

  Havalar ısındığında bir işe yaramayan elektrik sobasını emekliye ayıracak, yazlık izne çıkaracak halimiz yok. Evdeki diğer tüm eşyalar gibi ek işler, vazifeler de verilmeli. Isı kaynağısın sonuçta. Isı ne demek? Yemek demek, çay demek.
 13. 13. Koruma Altına Alınarak Bulaşık Derdine Son Veren Tabak

  Öğrenci zekasının en parlak ürünlerinden biri. Tabaklar çanaklar daima tertemiz ve bal dök yala kıovamında.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 15 gösterim
 • Twitter: 45 gösterim

 • Toplam Viral: 1.065 gösterim
 • Toplam Seed: 16.133 gösterim
 • Toplam Direkt: 16.043 gösterim
 • Viral Puan: 2,06