85.669 gösterim
9,48 viral puan

Dünyanın En Tuhaf 13 Yemeği

İnsanoğlunun midesi çöp tenekesi gibi. Yemediğimiz, öğütmediğimiz şey yok. Her ne kadar Avrupa'da da garip besinler olsa da Asya halkları yemek olayını çoktan aşmış durumda. Nefes alan almayan her şey, adamlar için potansiyel yemek
jakumetsu 08.07.2013 saat 11:08
 1. 1. BEYİNLİ HAMBURGER

  Zamanında ABD ve Güney Amerika'da çokça tüketilen bir yemek Hala hastaları mevcut. Beyin pişirilip ezilerek hamburger ekmeğinin arasına konuyor. Değişik bir lezzet. Denemek lazım.
 2. 2. FUGU

  Japon denizlerinden bir çeşit balon balığı. Ancak, sıradan bir balık değil. Gayet zehirli. Bu balık üzerine eğitim almamış aşçılar tarafından pişirilemiyor. Aşçılar da dilde uyuşma ve acı hissi bıraksın diye zehrin tamamını almıyorlar. Hem yemek hem adrenalin.
 3. 3. ROCKY DAĞLARI İSTRİDYESİ

  Adının istridye olduğuna bakmayın. Denizden değil karadan gelen bir lezzet. Bildiğin bufalonun yumurtalıklarını alıp yağda kızartmışlar. Gerçi, bunun çok bir ilginçliği de yok. Bizim de etrafımızda koç yumurtası hastası insanlar var.
 4. 4. BALUT

  Güneydoğu Asya'da bayağı tüketilen bir yiyecek Ördek cenini. ördek yumurtasını belli bir süreden sonra alıp haşlıyorlar ve kaşıkla götürüyorlar. Yiyenler tadının gayet güzel olduğunu, tavuğa benzediğini söylüyorlar.
 5. 5. BÖRTÜ BÖCEK

  Genel bir isim vermedik. Böcek işte bildiğin. özellikle Asya ülkelerinde akrebinden sineğine her türlü bözek yeniyor. Hatta, sokaklarda çerez niyetine satılıyor. Çekirdek yer gibi çıtır çıtır yiyorlar.
 6. 6. SANNAKJİ

  Kore mutfağından bir yemek Yine Asya yani. Bu Asyalıların yemedikleri yok zaten. Canlı ahtopot bu. Pişirmeye bile zahmet görmeden hapur lupur götürüyorlar. Hem de yavru ahtopotlar. Üzerilerine özel bir de sos döküyorlar.
 7. 7. KURUTULMUŞ KÖPEK BALIĞI

  Grönland'da ve İzlanda'da tüketilen bir yemek Camgöz köpekbalıklarını alıp 4 ay boyunca kurutuyorlar. Sonra da afiyetle yiyorlar.
 8. 8. CASU MARZU

  Lezzetiyle ünlü İtalyan mutfağının karizmasını yerle bir eden yemek Bizim görünce hemen çöpe attığımız kurtlanmış peynir. Bunlar kurtcukları sallamıyorlar. Peynirle beraber götürüyorlar. Bu kurtçuklar peynire özellikle ekleniyor. Lezzeti buradan geliyormuş.
 9. 9. FARE VE SIÇAN

  Özellikle Kuzey Kore'de (Yine Asya) iştahla tüketilen bir besin kaynağı. Sadece, Kuzey Kore de değil, Asya'nın birçok bölgesinde yeniyor. Tadı tavuğa benziyormuş. Ya da kendilerini öyle avutuyorlar.
 10. 10. TON BALIĞI GÖZÜ

  Paketin üzerindeki karakterlerden de anlaşılacağı üzere yine Asya orijinli bir yiyecek Tutumlu insanlar. Hayvanda yemedik yer bırakmıyorlar. Hiçbir organı boşa gitmiyor.
 11. 11. KURUTULMUŞ KERTENKELE

  Japonların ve Çimlilerin sofralarının baş tacçlarından olan yiyecek Kertenkelenin şekline şemaline dokunmadan, sadece kurutarak gofret gibi yiyorlar.
 12. 12. TERMİT YUMURTASI

  Tayland'da meşhur bir yiyecek Yiyecekleri hayvanın ebatı mühim değil. Filden başlıyorlar, karıncaya kadar gidiyorlar. Önlerine gelen hayvanı, böceği, sürüngeni yiyorlar. Termitler de bunlardan biri.
 13. 13. AT AYAĞI

  Çin'den eşsiz bir lezzet daha. At ayağı. Bu demek olmasın ki atın sadece ayağını yiyorlar. Kesinlikle, atı komple götürüyorlar, ancak ayağını bile yemeleri ilginç Üst kısımda kalan et ayakla birlikte servis ediliyor. Sebze ve soslar da yanına eklenince demeyin keyiflerine. Çok ucuz bir yemek de değil kendisi.
 • Şu an haberi okuyan: 0 kişi var
 • Facebook: 24.803 gösterim
 • Twitter: 134 gösterim
 • İnci Sözlük: 5 gösterim
 • Sözlükspot: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 30.170 gösterim
 • Toplam Seed: 9.039 gösterim
 • Toplam Direkt: 46.460 gösterim
 • Viral Puan: 9,48