3.778 gösterim
71,28 viral puan

Artvin’de kar yağışı!

Artvin’e erken gelen kış hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. !
HaberSelf 04.11.2014 saat 18:10
 1. İki gündür devam eden yağışta şehir merkezine yağan kar şiddetini arttırdı. Yüksek kesimlerde etkisini bir hayli arttıran kar yağışı Artvin merkez ve ilçelerinde 84 köy yolunu ulaşıma kapadı. Şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreyi aşmış durumda. Artvin İl Özel İdaresi ekipleri il merkezi ve ilçelerde kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürürken, özellikle il merkezinin yüksek mahallelerinde yoğun kar çalışmaları zorluyor.

  Artvin-Ardahan Karayolu Sahara Geçidi kar ve tipi nedeniyle yer yer trafiğe kapatılırken, Artvin-Rize-Trabzon karayolu üzerindeki Hopa Dağı Cankurtaran geçidinde de trafik zaman zaman kontrollü olarak sağlanıyor. Borçka Camili bölgesi ise yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı.

  Öte yandan geçtiğimiz yıla göre bu yıl beklenenden erken gelen kar çocukların yüzlerini güldürdü. Kar yağışı özellikle taşımalı öğrencilerin eğitimine aksatırken, diğer öğrencilerin eğitiminde ise sorun yaşanmadı. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, taşımalı eğitimle eğitim gören öğrencilerin evlerine dönüşte sorun yaşamamaları için 4 Kasım 2014 Salı günü taşımalı eğitim gören öğrencileri öğlen arasında evlerine gönderdiklerini ve diğer öğrencilerin ise eğitime devam ettiğini açıkladı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 53 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.711 gösterim
 • Viral Puan: 71,28