2.847 gösterim
52,72 viral puan

Hülya Koçyiğit 50’nci sanat yılını kutluyor!

Üsküdar Belediyesi, Hülya Koçyiğit’in sanat yılındaki 50’nci yılını özel bir geceyle kutlamaya hazırlanıyor. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 14:37
 1. Üsküdar Belediyesi ve Film Arası Sinema Dergisi, Türk sinemasının efsane oyuncularından Hülya Koçyiğit’in 50’nci sanat yıldönümünü düzenleyecekleri bir geceyle kutluyor. 1963 yapımı “Susuz Yaz” filmiyle sinemaya adımını atan usta oyuncunun yakın dostları ve sinemanın ünlü isimleri, gecede Koçyiğit’e dair duygu ve düşüncelerini paylaşacak. Program, 14 Kasım Cuma akşamı Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

  FOTOĞRAFLARLA HÜLYA KOÇYİĞİT
  “50 yıldır Parlayan Yıldız” temasıyla düzenlenecek gece Hülya Koçyiğit’in fotoğraflarından oluşan özel bir serginin açılışıyla başlayacak. Koçyiğit ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşecek serginin ardından program, sanatçı için hazırlanan belgesel gösterimi ile devam edecek. Çeşitli VTR ve sunumların yer alacağı gecede konuşmacılar Hülya Koçyiğit’i anlatacak. Gecede sahne alacak ünlü şarkıcı Öykü Gürman, Yeşilçam’ın sevilen şarkılarını Hülya Koçyiğit için seslendirecek. Gürman, Koçyiğit’in filmleriyle milyonların sevgisini kazanan klasik şarkılardan oluşturacağı repertuarla gecede ayrı bir keyif yaşatacak.

  “ÜSKÜDAR İÇİN BÜYÜK MUTLULUK”
  Hülya Koçyiğit’i Üsküdar’da ağırlayacak olmanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, gece için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğünü belirtti. Koçyiğit’in sinema çok önemli katkılarda bulunduğunu vurgulayan Türkmen, usta oyuncunun sinemada olduğu kadar yaşamıyla da seyircisine hep örnek bir duruş sergilediğini söyledi.

  "100’ÜNCÜ YILA ARMAĞAN OLSUN"
  Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Koçer ise Koçyiğit’in Yeşilçam klasiklerinin yanı sıra toplumsal meselelere değinen çok sayıda önemli filmde rol aldığını hatırlattı. Koçer, Türk sinemasının 50 yılına damgasını vuran büyük ustanın kutlama gecesini, 100’üncü yaşını dolduran Türk sinemasına bir armağan olarak düşündüklerini de sözlerine ekledi.
   
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 54 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.786 gösterim
 • Viral Puan: 52,72