3.257 gösterim
42,86 viral puan

Selçuklu ve Osmanlı Türk mutfağı 3 yeni kitapta!

Osmanlı ve Selçuklu Türk tarihinin keşfedilmemiş gizli lezzetlerini kitaplaştırmasıyla adını duyuran dünyaca ünlü Şef Ömür Akkor, Tüyap Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluşuyor. !
ihabotihabot 07.11.2014 saat 11:51
 1. 10 Kasım günü 13:00-16:00 saatleri arasında imza günü gerçekleştirecek olan Akkor, 16:00-17:00 saatleri arasında ‘Cook Show’la bu lezzetleri okurlarıyla tanıştıracak.

  Ömür Akkor, hayranı olduğu Selçuklu ve Osmanlı Türklerinin yemek kültürlerini sofralarla buluşturuyor. Tarihsel ve son dönemde yazdığı sıra dışı yemek kitapları ve de yaptığı televizyon programıyla adından sıkça söz ettiren Ömür Akkor, Kaynak Yayınları’ndan çıkan üç kitabıyla sofraların kalitesini artırmaya ve onları zenginleştirmeye devam ediyor.

  Şef Ömür Akkor yemek kitapları külliyatına; Osmanlı Mutfağı, Pratik Tarifler ve Sağlıklı Şekersiz Tatlılar adlı üç kitap daha ekledi. “Ben Kendimi Selçuklulara ait hissediyorum” diyecek kadar Osmanlı ve Selçuklu Türk mutfağına bağlı olan Akkor, kaynağını tarihten alan lezzetlerini okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. İmza attığı çalışmaları sadece bir yemek kitabı olarak görmeyen ve tarihsel geçmişin yansıması olarak değerlendiren Akkor, yemek yapmayı sanat icra ediyormuşçasına ele alacak kadar da işine âşık bir şef olarak biliniyor.Bilindiği gibi Ömür Akkor, ‘Yemek kitapları Nobeli’ olarak nitelendirilen dünyaca ünlü yemek kitapları yarışması “Gourmand Cookbook Awards”ta ödüle layık görüldü.

  İSTANBUL

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 15 gösterim
 • Toplam Seed: 76 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.166 gösterim
 • Viral Puan: 42,86