3.538 gösterim
17,17 viral puan

Eski manken Lale Edis'ten hayvanseverlere çağrı!

Şehirden uzaklaştırılan hayvanların toplu halde barındırıldığı ormanlık alanlarda yeterince beslenemediklerini ve çeşitli sağlık problemleri yaşadıklarını belirten eski Manken Lale Edis, hayvan dostu sanatçılar ve adamlarından yardım istedi.!
ihabotihabot 07.11.2014 saat 13:12
 1. Son dönemde sponsorluklar kapsamında gerçekleştirdiği, sahipsiz, sakat ve hastalıklı sokak hayvanlarını koruma altına alma, kısırlaştırma, cerrahi müdahale sonrası aşılandırma ve yuvalandırmaya dayalı aktivist eylemlerle adını duyuran eski manken Lale Edis yaptığı açıklamada; belediyelerin sahipsiz hayvanları, Beykoz, Ayazağa Köyü, Bolluca, Tayakadın Ormanları benzeri yerlere uzaklaştırdığını, yüzlerce hayvanın toplu halde barındırıldığı bu ormanlık alanlarda, yeterince beslenemediklerini ve çeşitli sağlık problemleri yaşadıklarını dile getirdi.

  Edis, "Ülkemiz şartlarında yaşanan yetersizliklerin bilincinde olan hayvan dostu sanatçılarımız, adamları ve hayvanseverler, sahipsiz hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmede hayvan aktivistlerine daha fazla destek sağlamalıdır. Kendilerine çeşitli kurumlar aracılığıyla, durumu ifade eden mesajımızı iletme gayretindeyiz. Amacımız ülkemizin dört bir yanındaki hayvanseverlere sesimizi duyurmak ve aciziyet altında bulunan sokak hayvanlarımızın imkanlarını olgunlaştırmak" dedi.Türkiye'de bulunan hayvanseverleri, yesilpati.com çatısı altında toplamayı arzuladıklarını ve yardımseverler kanalıyla daha fazla sokak hayvanına destek vermeyi amaçladıklarını belirten gönüllü aktivist Edis, bu güne kadar, Veteriner Hekim Sedat Beyaz ile birlikte 1000'e yakın hayvanı tedavi ettirip sahiplendirmiş.

  İSTANBUL
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 206 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.324 gösterim
 • Viral Puan: 17,17

İlgili Haberler