3.256 gösterim
29,87 viral puan

2 metre karda 2 gün yürüdü!

Mahsur kaldığı yaylada 6 gündür kendisinden haber alınamayan İbrahim Erol Arslan 2 metre karda iki gün yürüyerek geçtiğimiz gece kendi imkanları ile evine döndü. !
ihabotihabot 07.11.2014 saat 14:39
 1. Rize’de yaşanan ilginç olayda yaklaşık 10 gün önce tek başına Çamlıhemşin İlçesi Palovit Yaylası’na çıkan İbrahim Erol Arslan (35) yedi gün önce şiddetli yar yağışı sonucu yolların kapanması ile yaylada mahsur kaldı. İletişim kurulamayan Arslan’dan altı gün boyunca haber alınamayınca hayatından endişe eden yakınları jandarmadan yardım istedi. Geçtiğimiz gün Malatya 2. Ordu Komutanlığı Hava Arama-Kurtarma Birliği'nden gelen helikopter Arslan’ın mahsur kaldığı düşünülen evin yanına kurtarma ekibi indirdi. Ancak Arslan’ın evde olmadığı anlaşıldı. Olay yerine inen kurtarma ekipleri evde kimsenin bulunmadığını ancak çevrede ayak izleri gördüklerini rapor ettiler.

  Hayatından endişe edilen Arslan, yaylaya doğru yaya olarak kurtarma çalışması başlatan yakınları tarafından yayladan kilometrelerce aşağıda bir yayla evinde dinlenirken bulundu.

  İKİ GÜN KARDA YÜRÜDÜ
  Yaşadıklarını anlatan Arslan, iki gün kalınlığı 2 metreyi bulan karda yürümek zorunda kaldığını belirterek, “Yaylaya çıkmıştık. Birkaç gün sonra yoğun bir kar yağışı başladı. Tipi iki gün sürdü. İki gün evden hiç çıkamadım. dışarıda yaklaşık 2 metre kar oluşmuştu. Tipi kesilince kapıyı açmayı başararak Amlakit Yaylası'na doğru yürümeye başladım. Bir gece yaylada bir evde kaldım. İkince gün ise hava kararmadan gördüğün bir eve sığındım. Yaklaşık 2 gün yürüdüm. Beni aramak için çıkanlar ile bu evde karşılaştım. Yeterli yemeğim vardı. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sonradan beni aradıklarını öğrendiğim helikopteri de gördüm“ dedi.

  GÖKTÜRK FIRAT
  RİZE
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 109 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.139 gösterim
 • Viral Puan: 29,87