3.099 gösterim
75,59 viral puan

Uşak’tan notalar şehit madenciler için yükseldi!

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında örnek bir projeye imza attı. !
ihabotihabot 08.11.2014 saat 10:04
 1. Sosyal sorumluluk projelerini kültür etkinlikleri ile de icra eden Uşak Belediyesi Soma için yardım konseri düzenledi. Uşaklı piyano sanatçısı Erman Karakaya’nın verdiği konser ücretli olarak organize edilirken, konser sonunda toplanan 3 bin 695 TL, seyircilerin yoğun isteği üzerine geçtiğimiz hafta Ermenek’te yaşanan maden kazasında mahsur kalan ve hayatlarını kaybeden işçilerin ailelerine ulaştırılmak üzere ilgili bankaya yatırıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Kozak’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever ve yardımsever katıldı.

  Konser ile hayırlı bir gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Soma’da yaşanan elim hadise sonucunda yüzlerce canımızı yitirdik. Acı olay ülkemizin kaynaşma ruhunu tekrar ortaya çıkarırken bizler de Soma için o dönem elimizden geleni yapmıştık. Şimdi ise düzenlediğimiz konser etkinliği ile yine anlamlı bir etkinliğin içinde olmanın hazzını yaşadık. Etkinlikte bazı vatandaşlarımız konser ücretini ödeyerek katılım sağlarken bazı okullarımızın sınıfları da topladıkları parayı yetkililerimize iade ederek katılım sağladılar. Ayrıca etkinlik seyircilerin duyarlı yaklaşımları nedeni ile Ermenek için ayrı bir anlam kattı ” dedi. Vatandaşların konsere ücretli olmasına rağmen duyarlılık göstererek gelmesinin ayrı bir anlam ifade etiğine de dikkat çeken Cahan Uşaklıların duyarlılık gösterilmesi gereken her olayda aktif bir şekilde var olduğunu belirtti.

  Piyano sanatçısı Erman Karakaya’ya ayrı bir parantez açan Başkan Cahan sözlerini söyle sürdürdü: “ Sanatçımız Erman Karakaya ilimizde sanat etkinliklerinde etkin bir rol üstlenmektedir. Bugün yaptığımız organizasyonda yanımızda olarak sanatçı duyarlılığını göstermiş, çaldığı şarkıları ile izleyenlere Soma’daki duyguyu zerk etmiştir. Biz Ermenek’te acıların tazelendiği günlerde bir daha böyle konserlere ihtiyaç duymamayı en büyük temennimiz olarak dualarımıza alıyoruz. Belediyemiz bundan sonra da kentimizde sanat adına ve sosyal sorumluluk adına çalışmalarına devam edecek” dedi.
  Konserin ardından Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Kozak Sanatçı Erman Karakaya’ya çiçek ve plaket takdim ederken, Karakaya izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

  ERTUNÇ ÖZTÜRK
  UŞAK

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 41 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.053 gösterim
 • Viral Puan: 75,59