3.285 gösterim
65,70 viral puan

Şahin: 'IMF’nin yönettiği Türkiye şimdi IMF’yi yönetiyor'!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, AK Parti iktidarına kadar görev yapan iktidarların ömrünün 16 ay olduğunu söyleyerek, “IMF’den borç alan ve IMF tarafından yönetilen Türkiye şimdi IMF’yi yönetmeye başladı” dedi.!
ihabotihabot 08.11.2014 saat 15:54
 1.  

  Partisinin Safranbolu ilçe teşkilatının 5. Olağan Kongresi’ne katılan Şahin, 3 Kasım 2002 seçiminin Türkiye için yeni bir dönem olduğunu ve yeni Türkiye inşasının başladığı dönem olduğunu söyledi.

  IMF’DEN BORÇ ALAN TÜRKİYE ŞİMDİ IMF’Yİ YÖNETMEYE BAŞLADI

  İktidara geldikleri andan itibaren yeni Türkiye’yi inşaa etme faaliyeti içersinde olduklarını da anlatan Şahin, “ Şimdi yeni bir güçle 2023’e doğru koşuyoruz. Dolayısıyla yeni Türkiye ibarasi yeni değildir. AK Parti’nin iktidara gelmesi ile başlamış inşaai faaliyettir. Yeni denildiği gibi eskide vardır. Eski Türkiye siyasi istikrarsızlık içersinde sorunların adeta çözümsüzlüğe itildiği bir Türkiye’dir. Eski Türkiye istikrarsız, yeni Türkiye istikrarlı Türkiye’dir. AK Parti iktidarı ile Türkiye yıllar sonra siyasi istikrarı yakalamış bunun arkasından da ekonomik istikrar gelmiştir. Özellikle 2002 öncesi 10 yılı içinde koalisyon hükümetlerin kendi iç çekişmeleri nediyle Türikye zaman kaybetmişti, kalkınma ve gelişme bakımından beklediği hizmetleri alamamış. AK Parti’ye kadar Türkiye’de iktidarların ortalama ömrü 16 aydı. Yani 2002 yılına kadar gelmiş hükümetleri zaman böldüğünüzde 16 ay düşer. AK Parti’den önce iktidara gelenler sadece 16 ay görev yağmışlar ve bu süre için Türkiye’nin hiçbir sorunu çözülememiştir. Türkiye’yi borçlardan kurtaran AK Parti iktidarı gerçekten Türkiye’nin her alanda önünü açan bir icraat ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl IMF’ye olan borcu kapattık şimdi, IMF’den borç alan Türkiye IMF’nin yönetiminde görev almaya başladı. Hazine Müsteşarımız İbrahim Çanakçı IMF İcra Direktörü olarak geçen hafta göreve başladı. IMF’den borç alan ve IMF tarafından yönetilen Türkiye, şimdi IMF’yi yönetmeye başladı. İşte yeni Türkiye budur” dedi.

  İSRAİL’İN OYUNU

  İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına da değinen Şahin, “İsrail askerileri bizim ilk kıblemiz olan ve Mekke kadar önemli olan o kutsal mekâna postalları ile girdi. O postalları ile mihrabı çiğnediler. Haber kaynaklarının verdiği malumata göre Kuran-ı Kerimler yerde. Tabiki tepki veriyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, tüm siyasi partiler tenkit ettiler, lanetlediler, protesto ettiler İsrail’in bu davranışını. Evet edeceğiz ama birde şöyle müslümanlar olarak kendimize bakacağız. Bizim vebalimiz yok mu?. Dünyada hayatını kaybeden Müslümanların yüzde 90’nın katili yine başka bir müslüman veya müslüman olduğunu iddia eden kişiler. Böyle bir tablo karşısında İsrail bizim ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksaya girmiş biraz önce söylediklerimi yapmış. 1,5 milyar İslam aleminin hiç sorumluğu vebali yok mu? Allah aşkına. Siz birbirinizle uğraşırsanız, siz birbirinizin gırtlağına sarılırsanız adam bunları yapar. Bunları eleştirmeli, en şiddetli şekilde protesto edelim ama İsrail son günlerde o küstahlığı nasıl gösteriyor. Filistin’in devlet olarak tanınması ile ilgili BM Güvenlik konseyinde Aralık ayında oylama yapılacak. Şuan İsveç Filistin’i devlet olarak tanıdı. Fransa İrlanda, Hırvatistan ve AB ülkelerinin önemli bir kısmı şuan Filistin’i devlet olarak tanıma hazırlıkları içinde. İsrail çok kurnaz bir şekilde böyle kabul edilemez eylemde bulunarak Filistinli gençleri dünya kamuoyunda yadırganacağı eylemler yapmasını bekliyor. Aralık ayındaki güvenlik konseyindeki oylamadan önce o ülkelerin kafalarını karıştırarak ‘Bu Filistinlileri siz devlet olmasını tanıyacaksınız ama bunlar terörist’ diyebilmek için. Bu İsrail’in bir oyunu olabilir. Meşru sınırlar içinde tepkinizi verin. Türkiye başta olmak üzere halkı müslüman olan ülkelerin yöneticileri de tepkilerini verecek. BM nezdinde ne gibi hak ve hukukları varsa kullanacaklar ve gerekirse, BM Genel Kurulunu olağan üstü toplanmaya davet edecekler, bu konuyu görüşmek üzere. İsrail’in Filistin’i sevimsiz gösterilmesi bakımından kullanabilieceği bir takım argümanları kendisine vermemek lazım” diye konuştu.

  SENARYO YENİ HAT OLUŞTURMAK

  Batı medeniyetinin en bariz vasfının kuvveti, menfaati, çoğunluğu hak sebebi saymaları, güçlüyse ’haklıyım’ demeleri olduğundan bahseden Şahin, geçmişte Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’a petrol için geldiğini, şimdi aynı senaryoların Kobani (Ayn el Arap) üzerinde oynandığını da belirterek, “ Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile yapılan anlaşma sonucu oradaki petrolleri Türkiye üzerinden dünyaya pazarlıyoruz ve elde edilen paranın Halk Bankası’nda toplanıyor. Bu durumdan rahatsız olanlar var. Hedefleri o petrolleri Suriye’nin üzerinden Akdeniz’e bir koridor açmak suretiyle pazarlanmasını amaçlayan bir operasyon “ ifadesinde bulundu.

  Kongreye ayrıca, AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Karabük TSO Başkanı Sedat Namal’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Ahmet Güneş güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 50 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.230 gösterim
 • Viral Puan: 65,70