3.430 gösterim
36,49 viral puan

Mehdi Eker: ‘Millet korkusundan değil edebinden susuyor’!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Bismil İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.!
ihabotihabot 08.11.2014 saat 17:16
 1. AK Parti Bismil İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi’nde katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kongrede yaptığı konuşmasında PKK’ya yüklendi. Beraberindeki AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten, Galip Ensraioğlu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ile beraber katıldığı kongrede bir konuşma yapan Bakan Eker, bugün geçmişte Türkiye’de yaşanmış ve millet tarafından hiçbir zaman benimsenmemiş ve kabul görmemiş tekçi anlayışın yeniden bu kez başka bir formatla yaşatıldığına ve hayata geçirilmeye şahit olduklarını söyledi. Daha önceden bu topraklarda CHP’nin zihniyeti gibi başkasına tahammül etmeyen, farklı inanç etnik kültürlere tahammül göstermeyen anlayışla, tekçi, otoriter ve zalim sistemler kurulmak suretiyle geçmişte çok acılar yaşandığını aktaran Bakan Eker, "Bugün onları taklit edenler, maalesef tekrar tekçi bir anlayışı bu defa silahın gölgesinde halkı, esnafı tehdit ederek bu anlayışı yeniden hortlatmaya çalışıyorlar. Adının ne olduğunun hiçbir değeri yok. Dün zulmün adı başka bir şeydi bugün başka bir şey oldu. Dün siyaset başka bir etnik kimlik üzerinde yapılıyordu, bugün başka bir etnik kimlik üzerinden siyaset yapılıyor. Ama zulüm zulümdür" dedi.

  "BUNLAR KÜRTLERİN REFAHA KAVUŞMASINI İSTEMİYORLAR"

  50 yıl önce Kürtlerin kimliklerinin reddedilmesinin ne kadar büyük bir zulümse, bugün PKK’nın ve onun uzantılarının bu bölgede insanlara baskı kurması, zulmetmesinin aynı derecede olduğunu ifade eden Bakan Eker, "Biz dünkü zulme de karşıydık, bugünkü zulme de karşıyız. Bunlar zulümden, göz yaşından, sefaletten besleniyorlar. Bunlar Kürtlerin refaha kavuşmasını istemiyorlar. Eğer öyle olmasaydı yerleri yağmalanmazdı, halka baskı yapılmazdı. Esnafa baskı yapıp, kepenklerini zorla kapattırıyorlar. Kepenk kapatmayanlara da işaretleyip, molotofla halkın yerlerini yağmalıyorlar. Hayatın kutsal değerlerini hiçe sayıyorlar" diye konuştu.

  "BİZ BUNLARA PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ"

  Konuşmasında yaşanan zulme AK Parti olarak sessiz kalmayacaklarını dile getiren Bakan Eker, "Bize, il ve ilçe binalarımıza saldırabilirler. Ama biz bunlara pabuç bırakmayacağız. Çünkü onlar halk sussun, sesini çıkarmamasını istiyorlar. Onlar geçmiş yıllarda gördükleri zulmü, bir başka formla bugün hayata geçirmeye çalışıyorlar. Biz vatandaşlarımıza bu şekilde zulüm yapılmasına göz yummamız söz konusu değildir. Millet edebiyle susuyorsa, korkusundan dolayı değil, edebinden susuyordur” şeklinde konuştu.

  Bakan Eker, kongrenin bitişinin ardından Diyarbakır merkeze bağlı Bağıvar köyünde taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Eker’in programında yoğun güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 94 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.326 gösterim
 • Viral Puan: 36,49