3.328 gösterim
58,39 viral puan

Bakan İdris Güllüce: '2015 seçimleri çok çok önemli'!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2015 seçimlerinin önemine dikkat çekerek, seçimlerin mazlum milletler için de önemli olduğu söyledi. !
ihabotihabot 16.11.2014 saat 15:20
 1. Güllüce, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı'nın 5. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Kongrede konuşan Bakan Güllüce, "Dünyada Müslümanlar ve mazlumların derdiyle ilgilenen bu ülkenin insanından başka bir ülke yoktur maalesef. Suriye'nin karşısında duran bir şey yoktur. Nerede mazlum insan varsa kucak açan ve nerede zalim varsa karşısında olan bu toprakların çocukları. Bu toprakların çocukları kalben karşıydı ama ellerinden bir şey gelmiyordu. Ama bir parti ve onun bir lideri oldu, bütün dünyaya rağmen, gerek Başbakanımız gerek Cumhurbaşkanımız halen söylüyor, Dünya bir araya gelse biz mazlumların yanında olacağız, zalimin karşısında olacağız' diyor. Dünyada bunu söyleyen başka bir yer yok, başka bir Müslüman ülkesi yok” dedi.
  İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine de tepki gösteren Güllüce, "Sadece Filistin'deki mazlumlar ve sadece Mescid-i Aksa'nın işgaline 'hayır' demek için 2015 seçimleri yeterlidir, gereklidir, lüzumludur” diye konuştu.

  2003 yılı öncesi Türkiye’den bahseden Bakan Güllüce, “2002 yılında Türkiye, 1 milyar kredi bulamayan bir ülkeydi. 1 milyar borç para bulmak için maliye bakanlığının dünyada kapı kapı dolaştığı, yalvarıp yakardığı bir Türkiye idi. Ben çok zor şartlarda hayatını kazanmış bir insanım. Maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydum. Hiç keyifli bir hayatım olmamıştı ama hayatımın en zindanlı yılı 2001 olmuştur. Karşımda onlarca yüzlerce fabrikalar kapanmış, işsiz kalmış insanların eşleri ‘açız’ diyordu bana. Sizin bir belediye başkanı olarak gücünüz yetmiyordu. Böyle bir psikolojinin olduğu yıllardı. Devlet memurlarının maaşını depremdeki toplanan paralarla ödüyordu” şeklinde konuştu.

  Bakan Güllüce'ye konuşmasının ardından Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından üzerinde Arapça 'Vav' harfinin yer aldığı bir çini tabak takdim edildi.

  Güllüce, daha sonra AK Parti Merkez İlçe Başkanı seçilen Cevdet Korkmaz ve yeni oluşan yönetim kurulu üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

  Kongreye, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Vural Kavuncu ve Soner Aksoy ile ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 57 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.259 gösterim
 • Viral Puan: 58,39