3.819 gösterim
69,44 viral puan

Kastamonu Türk Ocağı, Kongresi yapıldı!

Türk Ocakları Kastamonu Şubesi, Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. !
ihabotihabot 16.11.2014 saat 20:15
 1. Şube binasında düzenlenen Olağan Genel Kurula katılan Türk Ocakları Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz, Türklüğün meselelerini kendisine şiar edinmiş, Türklüğü yüceltmek gayesi güden Türk Ocağı’nın 1912 yılından beri kesintili süreçler olsa da faaliyetine devam ettiğini belirterek, kamuya yararlı dernek konumunda olan Türk Ocağı’nın Kastamonu’nun en eski sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyledi.

  Kastamonu’da bu yılın Temmuz ayında tekrar teşkilatlanan Türk Ocağının şube yönetimi olarak akademik seviyede sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Yılmaz, “Türkiye üzerinde dönen, ülkenin etrafında oynana oyunlara karşı milleti uyanık tutmayı, bilgilendirmeyi vazifemiz olarak görüyoruz. Ortadoğu’daki son gelişmeler, terör örgütlerinin faaliyetleri, Suriye meselesi ve Arap Pınarı, göç ve yabancı işçilik konularını, içeride ise açılım politikalarını dikkatle ve hassasiyetle takip ediyoruz. Gençliği önemsiyoruz, gençliği tehdit eden, bağımlılık yaratan her türlü madde ve araçlara karşı duyarlıyız, kamu yararı gördüğümüz konularda diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine hazırız. Milli kimliğinin farkında, dini kimliğinin farkında, sosyal ve kültürel kimliğinin farkında, insanî kimliğinin farkında bir nesil, bir gelecek, bir Türkiye arzu ediyoruz. Bunun için varız, bunun için buradayız” diye konuştu.

  Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu’nun Divan Başkanlığını yaptığı kongrede, Şube Başkanlığına Doç. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine ise, Yrd. Doç. Dr. Yasin Şerifoğlu, Hakan Hüseyin Talay, Ayhan Avanoğlu, Prof. Dr. Mehmet Atıf Çetiner, Doç. Dr. Mehmet Altan Kurnaz, Sabri Bıdak, Denetim Kurulu üyeliklerine ise Doç. Dr. Özgür Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Sevda Özkaya, Recep Tokat seçildi.

  VEDAT YUNUS İKİZOĞLU
  KASTAMONU

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 55 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.750 gösterim
 • Viral Puan: 69,44