3.298 gösterim
103,06 viral puan

Çukurova Üniversitesi'nde Inno Campus tanıtım toplantısı!

İnovasyon ve girişimcilik platformu Inno Campus tarafından yaratıcılık ve inovasyonun geliştirilip yaygınlaştırılması amacıyla oluşturulan projenin tanıtım toplantısı Çukurova Üniversitesi’nden (ÇÜ) start aldı. !
ihabotihabot 17.11.2014 saat 10:16
 1. Geleceğin bilim insanlarına, günümüzde ülkelerin kaderini belirleyecek en önemli önceliklerden biri olan ‘İnovasyon ve Girişimcilik’ konusunda eğitim veriliyor. Inno Campus ekibi Çukurova Üniversitesi’nden sonra Türkiye’deki diğer üniversitelere de ziyaretlerde bulunacak.

  ÇÜ Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Toyota Brüksel’de uzman mühendis olarak görev yapan, aynı zamanda Çukurova Üniversitesi mezunu olan Serhat Doğan’ın yönettiği toplantıya öğretim görevlileri Prof. Dr. Kadir Aydın Prof. Dr. Hamit Serbest, Doç. Dr. Elife Hatun Kılıçbeyli, Doç. Dr. Neşe Algan, Doç. Dr. Mehmet Özmen ile öğrenciler büyük ilgi gösterdi.Toplantıda, Inno Campus Proje Koordinatörü Mehmet Ünsal’ın proje hakkındaki sunumuyla başladı. Yıllarca yurtdışında çalıştıktan sonra Adana’ya dönerek narenciye alanında fabrika kuran girişimci Yunus Emre Severoğlu ve eşi Gamze Severoğlu da Inno Campus’un Çukurova Üniversitesi’nden başlatılmasının önemini ve projenin öğrenciler için sağlayacağı faydaları anlattı. Hewlett Packard Brüksel’de görevli Emre Kayaarm aile uzun yıllardır Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak görev yapan Mustafa Turan ise projeye neden katıldıkları hakkında bilgi vererek, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

  Sunumlardan sonra toplantıya katılan öğrenciler proje hakkındaki sorularını sorarak kendi önerilerini paylaştı. Ayrıca “Inno Campus Elçisi” olmak isteyen gönüllüler de toplantı sonrasında projeye nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda görüşlerini belirtip, kendi projeleri hakkında bilgi verdi.Öte yandan, Inno Campus projesinin Adana ve Çukurova Üniversitesi’ndeki girişimcilik ve inovasyon ekosistemine yararlı katkılarda bulunacağı, Mart 2015’e kadar gereken hazırlıkların el birliğiyle yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

  INNO CAMPUS NEDİR?
  Inno Campus, taşınabilir bir inovasyon ve girişimcilik platformudur. Amacı, Türkiye'nin değişik bölgelerindeki üniversiteleri gezmek ve her kurulduğu kampüste 1 ay boyunca yoğun ve uygulamaya dönük inovasyon ve girişimcilik eğitimi vermek. Katılımcılar, takımlar kurup yeni proje fikirleri üzerinde çalışacak, ilham verici konuşmalar dinleyecek, mentorluk ve danışmanlık desteği alacak ve bünyesindeki Fab Lab sayesinde prototip üretme imkanı bulacak. Aynı zamanda bir de dijital portal kurulacak ve projeye katılanların diyalog ve işbirliği bu portal üzerinden sürdürülecek. Inno Campus’ün başarılı katılımcıları daha sonra Türkiye ve yurtdışındaki profesyonel kuluçka merkezlerine gönderilerek yatırımcılarla buluşturulacak.

  ADANA
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 32 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.259 gösterim
 • Viral Puan: 103,06