2.896 gösterim
78,27 viral puan

Konyalılar Adana'da buluştu!

Adana Valisi Mustafa Büyük, Konyalılar Derneği ve Dünya Türkmenler Birliği’nce ortaklaşa organize edilen kahvaltı programında Konyalı hemşehrileri ile bir araya geldi.!
ihabotihabot 17.11.2014 saat 12:08
 1. Merkez Park'ta kurulu Türkmenler Otağı'nda gerçekleşen kahvaltı programına Vali Mustafa Büyük, Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Konyalılar Derneği Başkanı Talip Bektaş, Dünya Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Adana’da yaşayan Konyalılar bir araya geldi.

  Etkinlikte konuşan Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Adana’da Konyalılar ile buluşmaktan dolayı ayrı bir heyecan yaşadığını söyledi.

  Konya’dan Adana’daki hemşehrilerine selam getirdiklerini dile getiren Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özgüven, “Bir araya gelmemizde asıl olan, birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmamız bizi çok mutlu etti. Ereğli’yi daha güzel bir ilçe konumuna getirmek için Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyor ve siz değerli hemşehrilerimizi de Ereğli’ye bekliyoruz” dedi.

  Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu ise, “Adana’da sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Vatan hasretini gurbette yaşayanlar çok daha iyi bilir. Bu duyguyu enderin bir şekilde Almanya’da dört yıl kaldığımda daha iyi anladım. Konya’ya çok büyük yatırımlar olmaya başladı. Siz orada yaşamasanız bile bir Konyalı olarak gurur duyarsınız. Konya artık altın çağını yaşama dönemine girmiştir” diye konuştu.

  Vali Mustafa Büyük de konuşmasında, Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Adana’da yaşayan Konyalılar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Konya’nın, Adana’nın ve ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve büyümesi için hep beraberce çalışarak, geleceğe umutla bakmamız gerekiyor. Sizlerle beraber güzel hizmetleri gerçekleştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
  Etkinlik Konyalıların bir arada sohbet etmesi ve hatıra fotoğrafları çektirmeleri ile son buldu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 37 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.851 gösterim
 • Viral Puan: 78,27