3.404 gösterim
42,02 viral puan

Sözlü'den imar rantı haberlerine sert tepki!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü: 'Rant gazeteciliği dönemini bitirecek bu belediye başkanı. Bu zamana kadar alışılmış tüm düzenleri yerle yeksan edip yıkıp gideceğim' dedi. !
ihabotihabot 17.11.2014 saat 16:05
 1. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı yerel gazetelerde yer alan Forum Alışveriş Merkezi arazisinin yoğunluğunun değiştirilip imar rantı sağlandığı iddialarının siyasi çevrelerde ve kamuoyunda tartışılmadığını belirterek “Rant gazeteciliği dönemini bitirecek bu belediye başkanı. Bu zamana kadar alışılmış tüm düzenleri yerle yeksan edip yıkıp gideceğim” dedi.

  Çukurova ilçesinde bulunan ve Forum Alışveriş Merkezi yapılacağı belirtilen arazinin imar yoğunluğu değiştirilerek rant sağlandığı iddiaları bazı basın organlarında yer aldı. Basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Hüseyin Sözlü, “Herkes karnından istediği gibi konuşuyor” dedi. Dosyanın ne zaman Büyükşehir Belediye Meclisi'ne geleceğinin sorulması üzerine “Lazım olduğu zaman meclise gelir” yanıtını veren Başkan Sözlü, tartışılan her konudan imtina etmeyeceklerini söyledi.

  “MEŞREP MESELESİ”
  Siyasi rant iddialarını sadece bir internet sitesi ile köşe yazarının dile getirdiğini savunan Başkan Hüseyin Sözlü, siyasi çevrelerde ve kamuoyunda böyle bir tartışma olmadığını dile getirdi. “Adana'da, özellikle yerel basında rant gazeteciliği dönemini bitirecek bu belediye başkanı” ifadesini kullanan Başkan Sözlü, şunları kaydetti:

  “Kimin karnı ağrıyorsa, kim yanlış yapıyorsa cezasını ödemeli. Yanlış yapılan bir varsa, ranta alet olmuş belediye başkanı, belediye çalışanı, personel, meclis üyesi varsa, ispatlarlarsa tüm Adana'nın huzurunda buna teşekkür ederim. Adana'da gazetecilik adına, sadece siyasetçileri takip edip onlarla mı ilgili Adana'da gazetecilik yapılıyor? Bu meşrep meselesi. Bu zamana kadar alışılmış tüm düzenleri yerle yeksan edip, yıkıp gideceğim” şeklinde konuştu.

  NURİ PİR
  ADANA

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 81 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.311 gösterim
 • Viral Puan: 42,02