58.995 gösterim
2,31 viral puan

Dünyanın En İlginç, Ancak İyi Para Kazandıran 14 Mesleği

Kimimiz yıllarca okur, kimimiz ise çekirdekten yetişiriz meslek edinmek için. Ancak, bu insanlar piyasada boşluklar bulup onları en iyi şekilde değerlendirmişler. Çok az kişinin aklına gelir böyle bir şeye cesaret etmek.
jakumetsu 18.11.2014 saat 15:58
 1. 1. Yemek Test Elemanlığı

  Piyasaya çıkacak yiyecekleri ilk test eden onlar. En lezzetli yemeklerin tadına ilk bakanlar. İşleri oldukça güzel ve rahat. Parası da fena değilse yapılmayacak meslek değil.
 2. 2. Koku Denetçiliği

  Pek de yapılası bir değil. Rahat gibi görünüyor, ancak iğrençliğini de göz önünde bulundurmak lazım. Kaç para alsan az.
 3. 3. Fotoğrafçılık

  Tamam, bir sürü tekniği ve yöntemi olabilir. ancak, birçok mesleğe göre daha kolay. Hem de sürekli gezi halinde olduğunuz için gayet eğlenceli.
 4. 4. Bıçak Fırlatma Sanatçısı Asistanlığı

  İş rahat. alt tarafı elin ayağın bağlı, bekliyorsun. Fakat riskleri de yok değil. Yine de bu tarz sirk gösterilerinin elbet bir hilesi vardır. Merak etmeyin, bir şey olmaz.
 5. 5. Ufologluk

  Literatüre girmiş bir meslek sayılır artık. Birkaç Ufo kitabı okuyun, elinizde de birkaç foto olsun, bir iki tv programına da çıktıysanız, tamamdır. Siz de kariyer sahibisiniz artık.
 6. 6. Şarap Tadıcılığı

  Filmlerde görürüz. Önce bir koklar, bardağa bakar, şarabın rengine bakar vs... İş çok basittir, ancak kişiye hayli elit bir hava kattığı da aşikar.
 7. 7. Ruj Falcılığı

  Batı sosyetesinde moda Bizde de yeni yeni gelişmekte olan bir sektör. şteriniz dudağına ruj sürüp bir mendile öpücük konduracak ve siz de bu öpücük izinden talihini okuyacaksınız. İşte, bu kadar basit. Parası da iyi.
 8. 8. Anadolu Köyleri Belgeselciliği

  Yapılabilecek en kebap mesleklerden biri. Kebap derken, gerçek manada kebaptan bahsediyoruz. Köy köy gezip yemek yemek çok da zor bir olmasa gerek. Yemeğe para vermemek de cabası.
 9. 9. Vücuda Reklam Alma

  Özellikle Japonya'da gayet yaygın bir meslek Vücudunuzun görünen bir yerine herhangi bir firmanın geçici dövmesini yaptırıyorsunuz. Sonra, gelsin paralar.
 10. 10. Kıyamet Araştırmacılığı

  Parası iyi midir bilinmez, ancak fazla da bir efor gerektiği de söylenemez. Dünya üzerinde bu mesleği yapan az insan var. Şanslıyız ki, bazıları ülkemizden.
 11. 11. İnternet Trollüğü

  Bundan para kazanan insanlar gerçekten var. Özellikle Çin'de devleti ve yönetimi iyi göstermek için internet sayfalarında olumlu yorumlar yazan binlerce troll çalışıyor. Kimileri ülkemizde de bu tarz bir kazanç kapısının olduğunu söylüyor.
 12. 12. Usta Uykucu

  Yatak firmalarının piyasaya yeni çıkacak yataklarını deneyen insanlar. Yattıkları yerden, mışıl mışıl uyuyarak para kazanıyorlar.
 13. 13. Yaşam Koçluğu

  Bir de zengin müşterilere sahipseniz demeyin keyfinize. Onlara zaten yapmaları gereken şeyleri söylemek yapacağınız tek Tabii, biraz da yüreklendirmeniz lazım. Belki de listedeki en iyi kazandıran işlerden. Üstelik, neredeyse hiçbir şey yapmadan.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 14.322 gösterim
 • Twitter: 224 gösterim

 • Toplam Viral: 17.076 gösterim
 • Toplam Seed: 25.536 gösterim
 • Toplam Direkt: 16.383 gösterim
 • Viral Puan: 2,31