3.105 gösterim
107,07 viral puan

Avrupa’nın en büyük ‘Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü’ açılıyor!

İstanbul Şile’de Avrupa’nın en büyük 'Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü' yapım çalışmaları hızla sürüyor.!
ihabotihabot 18.11.2014 saat 17:07
 1. Türkiye Diyabet Vakfı tarafından yaptırılan Diyabet Hasta Eğitim Merkezi’nin ikinci etap yapım çalışmaları, gerçekleştirilen törenle başladı. Törene, Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı M.Temel Yılmaz, Türkiye Diyabet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Gönül Talu ve çok sayıda davetli katıldı.

  Tören’de konuşan Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Temel Yılmaz projenin Avrupa’nın en büyük yaşam köyü olduğunu belirterek bu kampta diyabet hastalarının yaşamını kolaylaştıracak eğitimler verileceğini ve diyabet hastalarının yaşama kazandırılacağını belirtti.

  “TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR”
  İlk olarak diyabet hastalarına daha güzel bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini belirten Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Temel Yılmaz “Diyabetlilerin, diyabetle mücadelesini sağlamayı, özellikle tedavi ve bakım kalitesini artırıp ülkemizde diyabetin farkındalığını artırmayı hedefliyoruz. Burada hayata geçireceğimiz ‘Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü’ Türkiye’de ve Avrupa’da ilk kalıcı ve en büyük kampı olacak. Bu kampta yılda 5 bin diyabetli hastayı konaklamalı olarak alacak, eğitecek ve diyabetle mücadeleyi öğreteceğiz. Diyabet hastaları günde beş defa insülin iğnesi olmak zorundalar, beslenmelerine, sporlarına dikkat etmek zorundalar. Biz bu kampta bunların eğitimini vereceğiz. Bu proje öncesi üniversiteler ve çeşitli kuruluşlar diyabet hastaları için yılda bir kez kamp düzenliyorlardı, bu proje bittikten sonra yılın her günü diyabet hastalarımızı ağırlayarak tam teşekküllü şekilde hizmet vereceğiz” dedi.

  İSTANBUL
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 6 gösterim
 • Toplam Seed: 29 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.070 gösterim
 • Viral Puan: 107,07