3.877 gösterim
27,50 viral puan

Ülkücüler cezaevine yürüdü!

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada göz altına alınan 3 öğrenci tutuklandı. Çanakkale Cezaevi'ne sevk edilen arkadaşlarına destek vermek isteyen ülkü ocaklarına mensup bir grup, cezaevine yürüdü.!
ihabotihabot 19.11.2014 saat 03:48
 1. Cezaevi önünde bayrak açıp slogan atan grup, polisle de karşı karşıya geldi.

  Biga ilçesinde bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, karşıt görüşlü öğrenciler arasında önceki gün kavga çıktı. 1 öğrencinin ağır şekilde yaralandığı kavgada, olaya karıştıkları iddiasıyla 3 kişi göz altına alındı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 3 öğrenci, tutuklanarak Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Çanakkale şehir merkezinde bir araya gelen ülkücü gençler Çanakkale Cezaevi'ne gönderilen arkadaşlarına destek olmak için, il merkezinden cezaevine kadar sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Polisin uyarılarını dinlemeyen grup, cezaevi önünde Türk bayrağı açarak, ‘Ülkücü hareket hesap soracak’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Alparslan Türkeş’in askerleriyiz’, ‘Dişe diş, kana kan intikam’ şeklinde slogan attı. Polis cezaevi önünde geniş güvenlik önlemleri alırken, Jandarma ekipleri de cezaevi giriş kapısının iç kısmında tedbir aldı.

  Eylemin sürdüğü sırada Çanakkale Emniyet Müdürü Yılmaz Özden de cezaevi önüne geldi. Emniyet Müdürü Özden, grubun yanına geldiği sırada, grupta bulunanlar ‘Emniyet uyuyor PKK azıyor’ şeklinde slogan attı. Özden, grupla konuşmak isterken ‘Devletin askeri, polisi biziz’ şeklinde slogan atmaya başlayan gruba sinirlenerek; “Yok öyle bir şey. Burada gördüğünüz bütün arkadaşlar, doğuda o PKK ile mücadele eden kahraman arkadaşlar. Yaptığınızın çok uygun olduğunu düşünmüyorum" dedi. Gruptan bir kişi, "Fakülteyi dün 150 PKK'lı bastı. Neredeydi polis neredeydi asker?" diyerek cevap verdi. Emniyet Müdürü Özden, daha sonra gruptakilerle konuşarak cezaevi girişini açmalarını istedi. Grupta bulunanlar olumsuz cevap verince ortam gerildi. Bir süre devam eden diyaloğun ardından, Özden, çevik kuvvet ekibine yolu açmaları talimatını verdi.
  Çevik kuvvetin cezaevi önüne gelişi sırasında, Emniyet Müdürü Özden gruba tekrar seslenerek; “Bu size yakışmaz. Belli şeyleri anlamanız lazım. Burayı sizin kapatmanız çok çirkin. Bu size yakışmaz. Geriye doğru gidin. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Anlıyorsunuz siz beni” dedi. Bunun üzerine grup, cezaevi giriş kapısının önünü açtı. Yolun açılmasının ardından, Biga’da tutuklanan 3 kişiyi getiren jandarma aracı cezaevine giriş yaptı. Aracın girişi sırasında, grup, “Biga’dan gelen yiğit bozkurtlar” diye slogan attı. Araçların cezaevine girişinin ardından bir süre daha slogan atan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 141 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.723 gösterim
 • Viral Puan: 27,50