4.135 gösterim
39,76 viral puan

Sahte damata 5 yıl ceza!

Adana'da evli ve 5 çocuğu olmasına rağmen arkadaşının kimliğini kullanarak ikinci kez evlenen sanık, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.!
ihabotihabot 21.11.2014 saat 14:45
 1. 5 çocuğu olmasına rağmen arkadaşının kimliğini kullanarak ikinci kez evlenen Ahmet Çiftçi, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tıbbi malzemeler pazarlayan Ahmet Çiftçi (28), iddiaya göre yaklaşık 1 yıl önce için gittiği eczanede teknisyen olarak çalışan H.T.'ye (24) aşık oldu. Birkaç ziyaretin ardından Ahmet Çiftçi, genç kıza kendini İsmail Taş olarak tanıtarak arkadaşlık kurdu. Çiftçi, 4 ay süren arkadaşlığın ardından genç kıza evlenme teklifinde bulundu.

  Genç kızın teklifi kabul etmesi üzerine Çiftçi, bazı tanıdıklarını anne ve babası olarak tanıtıp, H.T.'yi ailesinden istedi. Ailenin de onayı üzerine, Ahmet Çiftçi ilaç alma bahanesiyle arkadaşı İsmail Taş'tan aldığı nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırıp işlemlerini yaptırdıktan sonra, genç kızla 15 Ocak 2014'te resmi nikah kıydırıp düğün yaptı. Ardından da H.T. hamile kaldı.

  Dini nikahlı evli ve 2 çocuk babası olan İsmal Taş'ın, Yüreğir Kaymakamlığı'na giderek çocuk yardımı talebinde bulunmasının ardından olay ortaya çıktı. Bunun üzerine H.T., Ahmet Çiftçi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Çiftçi tutuklandı.

  Ahmet Çiftçi 'resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Ahmet Çiftçi'den bir kız çocuk dünyaya getiren H.T. de duruşmaya katılarak ifade verdi. H.T., İsmail Taş'ın kendisini aramadan önce Ahmet Çiftçi'nin geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleri kendisine itiraf ettiğini belirterek, “Ahmet sürekli borçları olduğunu söyleyerek benden para istiyordu. Bana gerçeği itiraf ettikten sonra kafasına sandalye de attım bardak da. Şikayetçi olmamam konusunda beni tehdit ediyordu” diye konuştu.

  Bir önceki celsede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ahmet Çiftçi, “Eşimi boşayıp ona nikah kıyarsan beni şikayet etmeyeceğini söyledi. Ben kabul etmedim. Daha sonra tekrar arayarak bu sefer de kendisine nikah kıymam karşılığında 30 bin lira para teklif etti" diye konuştu.

  Mahkeme hakimi Ahmet Çiftçi'yi, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Çiftçi, cezası Yargıtay tarafından onanırsa cezaevine girecek.H.T.’nin kararın ardından evliliğin iptali için dava açacağı bildirdi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 104 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.022 gösterim
 • Viral Puan: 39,76