5.164 gösterim
68,85 viral puan

Şehidin ailesine ev bağışlayan gurbetçi Genelkurmay Karargahı’nda!

Şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun ailesine, Eskişehir’de bulunan evini bağışlayan gurbetçi Ali Dal, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’na davet edildi.!
ihabotihabot 22.11.2014 saat 10:06
 1. Diyarbakır Bağlar Semt Pazarı’nda hamile eşi ile birlikte alışveriş yaparken bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun ailesine, Eskişehir’de bulunan evini bağışlayan gurbetçi Ali Dal, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’na davet edildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in teşekkür mektubu, gurbetçi Dal’a takdim edildi.

  29 Ekim 2014 tarihinde, Diyarbakır Bağlar Semt Pazarı'nda hamile eşi ile birlikte alışveriş yaparken bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun ailesine, Eskişehir'de bulunan evini bağışlayan ve büyük takdir toplayan gurbetçi Ali Dal, bu anlamlı davranışından dolayı Genelkurmay Başkanlığı Karargahına davet edildi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in teşekkür mektubu, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler tarafından Dal’a takdim edildi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in teşekkür mektubu şöyle:
  “Bugün milletçe, dünyanın en güzel coğrafyalarından birinde birlik ve beraberlik içerisinde, bağımsız ve hür olarak yaşıyor olmamızı; vatanı, milleti ve kutsal saydığı değerleri uğrunda, tüm varlığını bir an bile tereddüt etmeden feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içerisindeyiz.

  Memleketimizden binlerce kilometre uzakta yaşıyor olmanıza rağmen, alicenap kişiliğinizin bir göstergesi olarak, ülkemizin bekasına kast edenlerce şehit edilen aziz şehidimiz Astsubay Nejdet Aydoğdu’nun ailesine evinizi bağışlamanız, sizin; ülkemize, milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize duyduğunuz sevginin ve şehitlerimizin emanetine sahip çıkma bilincinizin en güzel ifadesi olmuştur.

  Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, bölücü terör örgütüne karşı verdiği mücadelede ihtiyaç duyduğumuz gücü, sizin gibi ülkesini ve milletini yürekten seven kahraman vatan evlatlarımızın varlığından almaktayız.

  Yüce Milletimizin engin sevgisini ve desteğini yanında hissetmek, halihazırda bu görevi sürdürmekte olan kahraman Mehmetçiğin mücadele azmini artırmış ve bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu bağlamda, maddi değeri kadar manevi değeri de yüksek olan bu bağışınız, milletimizin ve mensuplarımızın gönlüne altın harflerle nakşedilmiştir.

  Ülkemiz insanının Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve aziz şehitlerimize karşı duyduğu vefa hissinin en güzel tezahürü olan bu asil davranışınızdan dolayı, şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına sizi ve saygıdeğer ailenizi içtenlikle kutluyor, sağlık mutluluk ve huzur dolu günler temennisiyle en derin şükranlarımı sunuyorum.”

  TÜRKER BEKTAŞ
  ANKARA
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 75 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.079 gösterim
 • Viral Puan: 68,85