20.152 gösterim
3,01 viral puan

Günümüz Sporunun Teknoloji Sayesinde Çağ Atladığını Kanıtlayan 8 önemli Gelişme

Spor ve teknoloji iç içe girdiğinde hem sporcular hem de izleyenler için durum daha keyifli bir hal alıyor. Artık her şey daha hızlı ve güvenli. Teknolojinin spor üzerindeki etkisi günden güne çoğalıyor.
jakumetsu 06.01.2015 saat 12:02
 1. 1. Hakemlerin Artık Kulaklık Yardımıyla Birbirleriyle Konuşabilmesi

  Futbol karşılaşmaları içerisinde hakemlerin birbirleriyle daha iyi iletişim halinde olup daha doğru kararlar vermelerini sağlıyor.
 2. 2. Akıllı Basketbol Topu

  İçerisine eklenen sensörler sayesinde cep telefonu uygulamasına data gönderebiliyor. Bu top özellikle genç oyuncuların hızını, gücünü ve dengesini ölçerek kendilerini nasıl ve ne şekilde geliştirebilecekleri hakkında fikir veriyor.
 3. 3. Stadyumlarda Alttan Isıtma Sistemi

  Türkiye'de Şükrü saraçoğlu Stadı bu teknolojinin başını çekmekte. Soğuk hava koşullarında daha rahat bir futbol oynanmasını sağlıyor.
 4. 4. Yeni NFL Kaskları

  Amerikan futbolu çok sert bir spor Firmaların çıkarttıkları yeni kasklar sporcuların zarar görmesini engelleyecek nitelikte.
 5. 5. Gol Çizgisi Teknolojisi

  Top çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışmalarına son veren teknoloji İlk olarak FIFA 2014 Dünya Kupası karşılaşmalarında kullanıldı.
 6. 6. Passolig Kartı Uygulaması

  Tataftarların güven içerisinde stadyumlara girebilmelerini ve keyifle maçlarını izleyebilmelerini sağlayan büyük bir teknolojik gelişme. 2014'te Türkiye'de kullanılmaya başlayan sistem sayesinde basılı bilet derdi sona erdi. Taraftarların Passolig Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar'la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.
 7. 7. LZR Yüzücü Mayosu

  Progesyonel yüzücüler için geçtiğimiz yıllarda hazırlanan ve sporcuların daha rahat hareket etmelerini sağlayan mayo. Son dönemlerdeki rekortmenlerin hepsi bu mayolardan giyen sporcular.
 8. 8. "Şahin Gözü" Sistemi

  Tenis, bilardo ve kriket gibi sporlarda kullanılan bir yöntem. Futboldaki gol çizgisi teknolojisine benziyor. Özellikle teniste topun çizgi içinde mi dışında mı olduğuna böyle karar veriliyor.
Kategoriler :
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 6 gösterim
 • Twitter: 29 gösterim

 • Toplam Viral: 1.817 gösterim
 • Toplam Seed: 6.696 gösterim
 • Toplam Direkt: 11.639 gösterim
 • Viral Puan: 3,01