31.454 gösterim
4,47 viral puan

Aşkın ve Tutkunun Renkleri: Kırmızı ve Siyahın İnsan Üzerindeki 11 Büyük Etkisi

Kırmızı ve siyah belki de birbirleriyle en çok uyum sağlayan renkler Bir araya geldiklerinde sonsuz bir uyum içerisindeymiş gibi görünüyorlar. İkisi birlikte olunca karanlığı ve aydınlığı aynı anda temsil edebiliyorlar. İnsan üzerindeki etkileri de çok fazla.
jakumetsu 19.01.2015 saat 11:34
 1. 1. Kırmızı ve Siyah Tutkunun Renkleridir

  Sıradan bir sevginin çok ama çok ötesinde duyguların resimlerini çizerler. Basit ve rutinden sıyrılmış duyguların gözle önüne serilmesini sağlarlar.
 2. 2. Kırmızı ve Siyah Aşkı Temsil Ederler

  Aşk yazılan birçok şiirde, kitapta; çekilmiş birçok filmde kırmızı bir gülün etrafında döner. Siyah da onun tamamlayıcısıdır.
 3. 3. Kırmızı Renk İnsanın Vücudundaki Kan Akışını Hızlandırır

  Siyah ise bununla birlikte kişiye büyük özgüven ve sağlam bir karakter kazandırır. Aynı zamanda sükunet verir. Kırmızının içindeki büyük heyecanı ve dinamizmi kendisine zarar vermemesi için dengelemesini sağlar.
 4. 4. Siyah Aslında Bir Renk Değildir, Renksizliğin Kendisidir

  Ancak, kırmızıyla bütünleştiğinde sanki bir kişilik ve karakter sahibi olarak karşımıza çıkar. Kırmızı, siyaha ruh verir diyebiliriz. Kırmızı siyahın ruhudur. Ona yaşam enerjisi verir ve var olmasını sağlar.
 5. 5. Kırmızı Dikkat Çekici ve Baştan Çıkarıcıdır

  Zaten bu nedenle tüm uyarı işaretleri kırmızıdır. Özellikle trafik işaretleri ve levhaları. Kırmızı, karanlığın içerisinde bile kendisini gösterebilir. Siyah ise sırların ve gizemin rengidir. Bu zıtlık birbirlerini tamamlamalarını sağlar.
 6. 6. Kırmızı Renk İnsana Mutluluk ve Neşe Verir. Hareketlilik Sağlar

  İnsanın içindeki pozitif enerjiye tavan yaptırır. Siyah ise kırmızının aşırıya kaçmasını önler. Birlikte sağladıkları ahenk ikisinin de ölçülü olmasına yarar.
 7. 7. Aşk Kırmızı Gülle Sembolize Edilir

  Ve genel olarak bu kırmızı gülün fonu daha sağlam bir etki bırakmak adına siyah olarak tercih edilir. Kırmızı gülün rengi kendisine aşık olan ve onun için hayatını veren bülbülden gelir. Bu doğu edebiyatında da batı edebiyatında da böyledir.
 8. 8. Kırmızı da Siyah da Gücün Sembolüdür

  Ancak, aralarındaki güç konusunda yaptıkları bu rekabet hiçbir zaman ayrı düşmelerine sebep olmaz. Bir şekilde uyumu sağlarlar.
 9. 9. Kırmızı ve Siyah Cazibe ve Çekiciliğin Renkleridir

  İnsanlar üzerinde etki bırakırlar. Onları kendilerine tıpkı bir mıknatıs gibi çekerler. İzlediğimiz birçok filmde güzel kadınlar kırmızı elbiseler içerisinde, çekici erkeklerse siyah kıyafetlerin içerisinde görülür.
 10. 10. Kırmızının ve Siyahın İnsanlar Üzerinde Hipnotize Edici Bir Gücü Vardır

  Gözlerimizi kelimenin tam anlamıyla cezbederler. Birisi dikkat çekiciliği ve güzelliğiyle, diğeri ise gizemi ve karizmasıyla insanları kendisine hayran bırakır.
 11. 11. Siyah Tüm Renkler Üzerinde Hakimiyet Kurabilir

  Ancak, kırmızı hariç. Her ne kadar ışığı emip yok edebilme etkisine sahip olsa da kırmızı üzerinde sadece ton değişikliğine sebep olabilir. Sank, tutkuyla bağlandığı birine zarar vermek istemiyormuşçasına.
Kategoriler :
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 14 gösterim
 • Twitter: 10 gösterim

 • Toplam Viral: 1.322 gösterim
 • Toplam Seed: 7.035 gösterim
 • Toplam Direkt: 23.097 gösterim
 • Viral Puan: 4,47