OHA
42.563 gösterim
2,79 viral puan

Garip Ama Gerçek, Okuduğunuzda Asla İnanmayacağınız 7 Tesadüf Hikayesi

Hayat tesadüflerle doludur ve bunlardan sadece çok az bir kısmı inanılmaz boyutlardadır. İşte size inanılması çok zor olan 7 gerçek tesadüf hikayesi.
NerminAssim 14.12.2015 saat 14:35
 1. 1. Poe Tesadüfü

  19.yüzyılın ünlü korku yazarı Edgar Allan Poe, ‘Arthur Gordon Pym’in Öyküsü’ adlı bir kitap yazar. Kitap bir gemi kazasından kurtulan 4 kişinin açık denizde geçirdikleri uzun günlerden sonra diğer 3 kişinin, kabin görevlisi Richard Parker’ı öldürüp yemeye karar vermelerini anlatıyor. Bu kitabın yazılmasından birkaç yıl sonra ,1884 yılında, Mignotte adlı günlerdir denizde olan bir filika’nın içinde 3 kişi bulundu. Sonradan anlaşıldığına göre daha yaşlı olan 3 kişi daha genç olan kabin görevlisini öldürüp yemiş. Yenilen kabin görevlisinin adını siz tahmin edin ‘Richard Parker’.
 2. 2. Zincirleme Tesadüf

  Yer Amerika'nin California eyaleti. Richard Bensinger adlı emekli demiryolu işçisi, 1957'de Eureka kasabasındaki köprüde yürürken fenalaşıp öldü. 2 yil sonra oğlu Hiram, ayni köprüde başina bir kalas isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. 6 yıl sonra Hiram'in oğlu David de aynı köprüde araba kazasına kurban gitti.
 3. 3. İntikam Cinayeti

  1883 yılında Henry Ziegland kız arkadaşından ayrılır ve kız intihar eder. Kızın çılgına dönen abisi Ziegland’i bulur ve onu vurur. Adamı öldürdüğünü düşünen kızgın abi daha sonra kendini öldürür. Ama aslında Ziegland ölmemiştir. Kurşun yüzünü sıyırıp yanında ki ağaca saplanmıştır. Yıllar sonra Ziegland kurşunu çıkarmak için ağacı kesmeye karar verir. Ağaç o kadar büyümüştür ki kesemeyeceğini anlayan Ziegland ağacı dinamitle patlatmaya karar verir. Ama gelin görün ki patlamayla birlikte kurşun fırlamış ve Ziegland’ın kafasına saplanıp onu öldürmüştür.
 4. 4. Taksi

  1975 yılında Bermuda’ da bir adam motor sürerken kazara bir taksiyle çarpışmış ve ölmüş. Olaydan 1 yıl sonra kardeşi de aynı motorla giderken aynı taksi şöfürü tarafından kazaya kurban gitmiş. İşin en garip yanı ise taksi’de bulunan yolcununda aynı kişi olmasıymış.
 5. 5. Daniel de Toit"in Tesadüfi ölümü

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Cape Town Ticaret Odası'nın yıllık kongresi.Işadamı Daniel de Toit konuşmasını şöyle bitirdi: "Hayat beklenmedik bir zamanda beklenmedik şekilde sona erebilir". De Toit kürsüden inerken ağzına attığı şekerin boğazına kaçması sonucu öldü.
 6. 6. Yıldırım Çarpması Tesadüfü

  Tesadüfler zincirinin en inanılmazı 1981'de ABD'nin Boston kentinde meydana geldi. Randolp Matika, yıldırım çarpması sonucu evinin önünde öldü. Adamın dul esi yeniden evlendi. Damat Pepero düğün gecesi sigara içmek için balkona çıktı. Düşen yıldırım damadın ölümüne neden oldu. Kadın sinir krizleri geçirdi. Tedavi için gittiği klinikte bir doktora aşık oldu ve evlendi. 1 hafta sonra hastasını ziyarete giden doktora da yıldırım çarptı
 7. 7. Titanik

  1898'de gazeteci-yazar Morgan Robinson "Titan" adli bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisi, okyanusta buzdağına çarpıyordu. 14 yıl sonra "Titanik" deniz faciasi meydana geldi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1.323 gösterim
 • Twitter: 341 gösterim

 • Toplam Viral: 6.824 gösterim
 • Toplam Seed: 15.259 gösterim
 • Toplam Direkt: 20.480 gösterim
 • Viral Puan: 2,79