8.591 gösterim
3,32 viral puan

Hepimizin Mutluluğu İçin Acilen Eski ve Orijinal Haline Dönmesi Gereken 12 Şey

Bazı şeylerin fabrika ayarlarına dönmesi lazım. En saf ve en orijinal hallerine. Çünkü, bu halleriyle daha güzeller ve insana bu halleriyle daha iyi hissettiriyorlar.
CanOlgan 17.06.2015 saat 13:51
 1. 1. Arkadaş buluşmalarında sohbet etmek yerine cep telefonlarıyla uğraşılması

  Eskiden insanlar kafelerde veya barlarda buluştuklarında gece boyu biralarını içer sohbetler ederlerdi. Şimdi herkesin ellerinde telefon bildirim yapma ve foto paylaşma derdindeler. İnsan muhabbete vakit bulamıyor.
 2. 2. Miley Cyrus

  Hannah Montana zamanlarında ne kadar sevimli, içten ve şirin bir kızdı. Miley Cyrus olunca resmen sıyırdı kızcağız. Acilen fabrika ayarlarına dönmesi lazım.
 3. 3. Son zamanlarda kalitesi epey düşen Facebook kitlesi

  Eskiden sitenin amacı belliydi. Şimdiyse bu amacın dışında başka birçok saçmasapan gayeyle kullananların sayıları arttı. Bu da tabii kaliteyi düşürdü.
 4. 4. İyice dengesiz hale gelen mevsimler

  Eskiden baharı baharda kışı da kışta yaşardık. Şimdiyse mevsimler sanki kafalarına göre hareket ediyor. Kasım ayında sıcaktan bunalıp temmuz ortasında sele maruz kalabiliyoruz.
 5. 5. Gün geçtikçe yapay hale gelmeye başlayan dünya sineması

  Burada bahsettiğimiz teknolojiden uzak kalmak değil. Ancak, artık görsellik hikayenin önüne geçmeye başladı. İnsanlar iyi görüntüyle birlikte güzel hikayeler de izlemek istiyor.
 6. 6. Yiyip içtiğimiz şeylerin iyice ucubeye dönüşmesi

  Daha çok üretim amacıyla ve mevsiminden başka dönemlerde de satılabilmesi için yiyeceklere enjekte etmedikleri madde kalmadı. Bazı sebze ve meyveler resmen korku filmlerinden çıkmış gibi. İnsan haliyle doğal olanını arıyor.
 7. 7. İnternet üzerinden başlayıp cep telefonu mesajıyla biten sahte aşklar

  İnsanlar artık birbirlerini "sevmek" için karşısındaki kişinin gözlerine bakma gereği bile duymuyor. Aşk ve sevgi bu kadar gerçekten uzaklaşınca da kişi fabrika ayarlarına dönmüş gerçek duyguları arıyor.
 8. 8. Survivor Hakan

  Bu uzun dönemde büyük değişiklikler geçirdi. Özellikle de saçlarıyla alakalı. Kendisinin bir an önce fabrika ayarlarına dönüp temizlenmesi ve paklanması gerekiyor.
 9. 9. Yok olan sokak kavramı ve her yere dikilen gökdelenler

  Görüntü olarak da bir şehre çirkinlikten başka şey getirmiyor. Sosyal yaşama etkisine hiç girmiyoruz. Bir an önce sokaklarımız da fabrika ayarlarına dönmeli. Zor gerçi ama...
 10. 10. Ned Stark'ı ve Jon Snow'u çok erken katleden Game of Thrones

  O varken Westeros'ta huzur vardı. Ölümüyle ortalık birden karıştı. GOT da acilen fabrika ayarlarına yani Ned Stark'lı günlere dönse barış ve huzur sağlanır.
 11. 11. Özünden sıyrılıp endüstriyel bir hale gelen futbol

  Artık ne centilmenlik kaldı ne de Fair Play ruhu. İnsanlar artık birlikte stadyumda maç bile izleyemiyorlar. Futbolun yeniden özünü bulması, fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor.
 12. 12. Sanal olmaktan bir türlü çıkamayan arkadaşlık ilişkileri

  Artık hepimiz bir başkasının sosyal medya hesabında ya da cep telefonlarında numaralardan ibaretiz. Nerede kaldı sarsılmaz dostluklar? Nerede artık kardeşlik bağı kadar güçlü arkadaşlıklar?
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16 gösterim
 • Twitter: 35 gösterim

 • Toplam Viral: 117 gösterim
 • Toplam Seed: 2.591 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.883 gösterim
 • Viral Puan: 3,32