19.075 gösterim
5,69 viral puan

OYUNLARDA BULUNAN TÜRK KARAKTERLER

OYUNLARDA BULUNAN TÜRK KARAKTERLER
mert1123 05.08.2015 saat 17:41
 1. 1. Hakan (Street Fighter)

  Hakan, Street Fighter serisi ile tanışmasını Super Street Fighter IV oyununda yapmış olan bir Türk dövüşçü. Özellikle bıyığıyla ve sahip olduğu yağlı güreş yetenekleriyle dikkat çeken Hakan, oyuna eklendiği 2010 yılından beri serideki en sevilen karakterlerden biridir.
 2. 2. Şehzâde Ahmet (Assassin’s Creed: Revelations)

  Şehzade Ahmet, Assassin’s Creed Revelations oyununda II. Bayezid’in en büyük oğlu olarak karşımıza çıkıyordu. Kavga ve bölünmüşlükten sıkılan Ahmet, kendini tapınakçıların içinde buluyor ve eninde sonunda da Bizans tapınakçı kuvvetlerinin başına geçiyordu.
 3. 3. Yusuf Tazim (Assassin’s Creed Revelations)

  Yusuf Tazim, öncelikle Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentinde faaliyet gösteren bir uzman suikastçi ve Osmanlı suikastçilerinin lideriydi. 1510’un başlarında İstanbul’da ikamet ederken Bizanslı Tapınakçılarla mücadele eden İtalyan Suikastçi Ezio Auditore Da Firenze’nin yanında yer almıştır. Bu süreç içinde, Yusuf ve Ezio Osmanlı Şehzadesi I. Süleyman ile iyi ilişkiler kurmayı başardı ve Osmanlı İmparatorluğunu devralmaya çalışan tapınakçıların planlarını engelledi.
 4. 4. Sami Onur (Call of Duty serisi)

  Onlarca oyunun yapım sürecinde görev almış bir bilgisayar grafikeri olan Sami Onur. Call of Duty başta olmak üzere birçok oyunda bir karakter olarak kendine yer bulmuş, ülkemiz de ise tam bir gurur kaynağına dönüşmüştür.
 5. 5. Tolga ve Fatin (Dying Light)

  Harran’da geçen Dying Light’ta bir görev sırasında karşımıza çıkan Tolga ve Fatin, oyuncuya oyunun en zorlu görevlerinden birini yaşatmaktadırlar. Muhtemelen Fatin isimli arkadaşın ismi de Fatih, fakat nedense oyuna Fatin olarak eklenmiş.
 6. 6. Yusuf Polatlı (Fallout New Vegas)

  Fallout New Vegas’ta NCR karakolu Camp Forlorn Hope’un Karakol Kumandanı olan Yusuf Polatlı (Joseph Polatli) Türk’tür. Babasının Kafkas, annesinin ise Amerikan olduğunu söyleyen Yusuf, bazı diyaloglarda Sivas’lı olduğundan da bahsetmektedir.
 7. 7. Tarık Barleti (Assassin’s Creed Revelations)

  Asıl adı İskender Barleti olan Tarık, Assassin’s Creed Revelations oyununda karşımıza 16. yüzyıldaki Yeniçeri’lerin komutanı olarak çıkıyor. Şehzâde I. Selim’e olan hayranlığı ve liderlik vasıflarıyla bilinen Tarık, aynı zamanda Şehzâde Ahmet’ten nefret ediyordu.

  Sizce bu karekterler ülkemizi nasıl temsil ediyor .

Yorumlar

Sizce bu karekterler ülkemizi nasıl temsil ediyor .

Gayet iyi ve başarılı . 64%
Yeterince başarılı değil . 36%
Booster Yeterince başarılı değil . cevabını verdi 07.08.2015 03:52
jakumetsu Yeterince başarılı değil . cevabını verdi 06.08.2015 00:45
mert1123 Gayet iyi ve başarılı . cevabını verdi 05.08.2015 17:50
590 kişi anonim olarak Gayet iyi ve başarılı . cevabını verdi
333 kişi anonim olarak Yeterince başarılı değil . cevabını verdi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 26 gösterim
 • Twitter: 108 gösterim

 • Toplam Viral: 1.056 gösterim
 • Toplam Seed: 3.354 gösterim
 • Toplam Direkt: 14.665 gösterim
 • Viral Puan: 5,69