121.551 gösterim
38,82 viral puan

Western Kuşağı: Vahşi Batının Gelmiş Geçmiş En Hızlı ve En Ölümcül 14 Silahşörü

Çoğunun hayatlar romanlara ve filmlere konu oldu. Bazıları kanunda yana yer aldı, bazılarıysa yeteneklerini suç dünyasında konuşturdu. Ortak özellikleri silah kullanmaktaki yetenekleriydi.
otaku 21.08.2015 saat 13:49
 1. 1. Clay Allison

  Amerikan İç Savaşı'nda da savaşmış bir ölüm makinesi. Savaştan sonra ödül avcılığı yaptı. Yakaladığı suçlulardan birinin kafasını kesip wlinde kesik kafayla bara içki içmeye gitti. Onlarca suçluyu bire bir düellolarda yenerek yakaladı. Ancak, at arabasından düşerek boynunu kırdı ve öldü.
 2. 2. John King Fisher

  Ünlü bir kanun adamı ve silahşör. Kabzaları fildişinden yapılma iki tabancası vardı. Yaklaşık 20 kişiyi öldürdü.
 3. 3. James Miller

  Lakabı "Dindar Jim". Her ne olursa olsun ibadetlerinden asla vazgeçmese de öldürdüğü insanlara karşı son derece acımasızdı. Ödenen paraya göre kelle avcılığı da suikastçilik de yaptığı oluyordu. Yakalanıp hapse atıldı, ancak hapiste çıkan isyanda linç edilip asıldı. 20'den fazla cinayeti var.
 4. 4. Dallas Stoudenmire

  İç savaştan sonra şeriflik yapmaya başladı. Aynı anda dört kişiyle yaptığı düello efsane haline geldi. 4 kişiyi tek başına sadece 5 saniyede öldürdü. Daha sonra 7 kişiyi daha düelloda öldürdü. Yaşadığı bir tartışma sırasında aniden vurularak öldürüldü.
 5. 5. Tom Horn Jr

  Ödül avcılığı ve dedektiflik yaptı. Kendisine bir dedektiflik şirketi kurdu. Suçlulara gösterdiği zalim tavırlardan dolayı dedektiflik lisansı elinden alındı. Bunun üzerine kiralık katil oldu. 50'den fazla kişiyi öldürdü.
 6. 6. James Butler Hickok

  Aktör, şerif ve silahşör. Gelmiş geçmiş en iyi silahşörlerden biri. Aynı zamanda bir kumarbaz. Dönemin en çok aranan suçlusu David McCanles'i kendisinden kaçtığı sırada tabancayla yaklaşık 75 metreden vurarak öldürdü. Batının en hızlı silahb çeken silahşörü ünvanını aldı ve birçok ünlü suçlu ve silahşörü öldürdü. Kumar oynarken çıkan tartışmada vuruldu.
 7. 7. John Wesley Hardin

  Daha 14 yaşında kendisiyle alay eden arkadaşını bir su birikintisinde boğarak öldürdü. Daha sonra yanlışlıkla kendisine çarpıp yaralanmasına sebep olan bir köleyi öldürdü. Öldürmek alışkanlık olunca bir silahşör olmaya karar verdi. Amacı para değildi. Sadece diğer yetenekli silahşörleri öldürmek istiyordu. 42 tanesini öldürdü. Bir gün kumar oynadığı esnada yaşanan tartışmada kafasına 5 el ateş edilerek katledildi.
 8. 8. Butch Cassidy

  Zamanın Amerika'sında soymadığı tren ve posta arabası kalmamıştı. İyi bir silahşördü ancak öldürdükleri genelde masum insanlardı.
 9. 9. Wyatt Earp

  Hayatı filmlere de konu olan, batının en çok korkulan şeriflerinden biri. Kardeşi öldürülünce çıktığı intikam yolculuğunda ortalığı kan gölüne çevirdi. Cinayetle bağlantılı olan 30 kişiyi tek başına öldürdü.
 10. 10. Jesee James

  Vahşi Batı'nın en ünlü suçlusu. Hem zeki hem de silahlar konusunda oldukça yetenekli. En yakın adamı Robert Ford tarafından kendi evinde öldürüldü. Cesedi aylarca halka sergilendi.
 11. 11. Henry McCarty (;Billy The Kid)

  Vahşi Batının en ünlü haydutlarının başında yer alan isim. Daha 18 yaşında cinayetler işlemeye ve soygunlara başladı. 3 yıl boyunca batıya kan kusturdu. Genç yaşına rağmen birçok takipçisi oldu. 21 yaşındayken zamanın en ünlü şerifi Pat Garrett tarafından öldürüldü. 21 yaşında ölen Billy'nin yaşadığı her yıl için bir kişiyi öldürdüğü söyleniyor.

  Babanız pazar günleri TRT'yi açıp kovboy filmi izleyen babalardan mı?

 12. 12. Doc Holliday

  Kendisi başarılı bir dişçiyken suç dünyasına girdi. Wyatt Earp'ün kardeşi öldürülünce taraf değiştirdi ve şerifin yanında savaştı. 10 kişiyi öldürdü.
 13. 13. William Brocius

  Wyatt Earp'ün kardeşini öldüren ve onu katliam yapmaya zorlayan haydut. Çok iyi bir silahşör olmasına rağmen şeriften kaçamadı ve Earp kendisini elleriyle öldürdü.
 14. 14. Sam Bass

  Basit bir çiftçiyken kovboy olmaya karar verdi. Silah kullanmayı öğrendi ve bu konuda uzmanlaştı. Ancak, bu da sıkıcı gelmeye başlayınca haydut oldu. Birçok soygun yaptı ve cinayet işledi. Kanun adamları kendisini çok fazla önemsemiyordu. Ancak, devlete ait merkez bankası trenini soyunca işler değişti. İki gün içinde yeri tespit edilip adamlarıyla birlikte katledildi ve çaldıkları elinden alındı.

  Siz de vahşi batıda yaşayıp bir kovboy olmak ister miydiniz?

Siz de vahşi batıda yaşayıp bir kovboy olmak ister miydiniz?

Yok ya ne işim var? 44%
Tabii ki isterdim 56%
mustafaates1071 Tabii ki isterdim cevabını verdi 22.08.2015 18:35
1041 kişi anonim olarak Yok ya ne işim var? cevabını verdi
1336 kişi anonim olarak Tabii ki isterdim cevabını verdi

Babanız pazar günleri TRT'yi açıp kovboy filmi izleyen babalardan mı?

Maalesef öyle 64%
İzlemez öyle şeyler 36%
mustafaates1071 Maalesef öyle cevabını verdi 22.08.2015 18:35
1551 kişi anonim olarak Maalesef öyle cevabını verdi
868 kişi anonim olarak İzlemez öyle şeyler cevabını verdi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 87.391 gösterim
 • Twitter: 231 gösterim

 • Toplam Viral: 93.343 gösterim
 • Toplam Seed: 3.131 gösterim
 • Toplam Direkt: 25.077 gösterim
 • Viral Puan: 38,82