41.210 gösterim
2,25 viral puan

Günümüzün Vazgeçilmezi Yabancı Dizilerden Bilim Kurgu Türünde İzlenmesi Gereken 10 Başarılı Yapım

Günümüzde yabancı dizi çılgınlığı ve de özellikle bilim kurgu türüne olan ilgi gitgide artmış durumda.Hepsi de birbirinden güzel olan bu dizileri şiddetle izlemenizi öneririm.
MustafaDoğan 12.09.2015 saat 23:08
 1. 1. Penny Dreadful

  Viktoryan Dönemi Londrasında geçen dizi,Dr. Frankenstein, Dorian Gray, Dracula,the Wolf of God gibi ikonik karakterleri sürükleyici biçimde işliyor.Favori dizilerimden biri olarak duygusallığı ve abartmadan bilim kurguyu işleyen bir yapım.Eva Green de başrolüyle bu diziyi yükselen noktasına taşımış.
 2. 2. Fringe

  Birtakım anormal olayları araştıran FBI'a bağlı Fringe bölümündeki bir ekibi ve hayatlarını konu alan dizi bilim kurgunun ötesinde kurgusu sizi hapsedecektir kendine.Başlarda biraz karışık gelsede herşeyin birbiriyle bağlantılı geçtiği olaylar seline kapılıp gideceksiniz.
 3. 3. The Walking Dead

  Bilim kurgu türünde zombi dizisi olarak çığır açan bu diziyi duymayan yoktur herhalde.İnsan nüfusunun çok azaldığı bir dünyada birbirine sahip çıkmaya ve hayatta kalmaya çalışan bir grubun hikayesini anlatan dizi geride bıraktığı 5 sezondan sonra halen daha devam etmekte.
 4. 4. True Blood

  Günümüz klasik vampir dizilerinin çıkış noktası olarak gösterilen bu dizi geçtiğimiz yıl 7.sezonuyla seyircisine veda etti.Dizi artan vampirlerin dünyaya yayılmalarını ve düzen için kullanmaları gereken yapay kanlar yerine insanla saldırmalarını ve bunlar içersinde gelişen aşkları konu alıyor.Aynı zamanda bu dizi günümüz sinema ve dizilerine kazandırdığı oyuncularla da şöhret basamağı niteliği taşıyor.
 5. 5. The Originals

  The Wampire Diaries dizisi içerisinde sevilen bazı karakterlerin diziden ayrılıp yeni bir dizide biraraya gelmeleri sonucunda ortaya çıkan bu yeni dizi tarihin ilk köken ve en güçlü vampirlerinin New Orleans'ta geçen zorlu mücadelelerini anlatıyor.Benim de severek izlediğim dizi ayrıldığı Wampire Diaries dizisinden fazla başarı ortaya koyarak 2 sezonu ardında bırakmış oldu.
 6. 6. The Flash

  Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir!
  CW kanalında yayınlanan Arrow dizisinin spin-off'u olan yapım; DC Comics evreninin bilinen kahramanlarından, Adalet Birliği üyesi Flash’ın gençliğini anlatıyor.
 7. 7. The Falling Skies

  Kurgusuyla sizi etkileyen ve Steven Spielberg'in ortaya çıkardığı bu dizi dünyanın uzaylılar tarafından işgalini ve insanlığın onlarla olan savaşını geniş bir çerçevede ele alan başarılı bir yapım.
 8. 8. The Tomorrow People

  The Vampire Diaries'ın yaratıcısı Julie Plec ile Arrow'un yaratıcısı Greg Berlanti'nin bir ürünü olan dizide ışınlanma ve telepatik güçlere sahip bir grup gencin, kötü adamlara karşı savaşı anlatılıyor.Bu dizi her bölümüyle seyirciyi büyülesede 1 sezon sürmüş ve oyuncular diziden ayrılmıştır.
 9. 9. Salem

  17. yüzyıl Amerikası'nda geçen dizi İngiliz kolonilerin yaşadığı Massachusetts eyaletine bağlı Salem kasabasında kurulmuş Salem Cadı Mahkemeleri'nde yaşanmış gerçek olaylardan uyarlanmıştır.Cadıları ve cadılarla olan mücadeleleri anlatan dizi başarılı kadrosuyla yeni sezon onayını da aldı.
 10. 10. The 100

  Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.Bu yüz gencin mücadelelerini anlatan dizi 3.sezon onayını kapmış durumda.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 41 gösterim
 • Twitter: 134 gösterim

 • Toplam Viral: 705 gösterim
 • Toplam Seed: 18.336 gösterim
 • Toplam Direkt: 22.169 gösterim
 • Viral Puan: 2,25