39.481 gösterim
1,97 viral puan

Askerde Başınıza Gelecek 7 Sinir Bozucu Durum

Bildiğiniz gibi Haberself'de aktif haber açan bir insanım ancak askerlik görevimden dolayı aktif olamıyorum. İlk evci iznimde size tecrübelerimden bahsetmek istiyorum. (enes abiş)
EnesAbiş 26.09.2015 saat 19:04
 1. 1. "Siz Daha Ne Gördünüz ki"

  Yeni içeri girersiniz. İlk günlerinizde insanları tanırsınız. Başıma gelen olaylardan birisidir. Sporcu olduğum halde komutanın birisi öyle bir spor yaptırdı ki resmen spordan soğudum. Bacaklarım et kesti. Üst devre denilen yaratık topluluğu sanki bizim yaptıklarımızdan daha fazlasını yapmış gibi o kadar acının arasında gelip o meşhur cümleyi kurar "siz daha ne gördünüz ki". Hayvan oğlu hayvan s*ktir git başımdan daha ne görücem.
 2. 2. Devrecilik

  Askerin en büyük düşmanı askerin ta kendisidir. Birbirlerine askerliği zorlaştırırlar. Şahsen en büyük düşmanınızın üst devreniz olacağını düşünüyorum. Üst devre denilen kişiler "üst devrelik" ile "üstteğmenliği" biraz karıştıracaklardır. Sürekli "ben senin üstünüm" diyerek kafasına göre sizi kullanmaya çalışacaktır. Kullandırmayın kendinizi. Ama komutanın da her zaman onları destekleyeceğini unutmayın. Yapmak zorunda olduğunuz işleri yapıyorsanız bile gözü kara bir şekilde tepkinizi belirtin.
 3. 3. Kendilerini Bilhassa Karizmatik ve Güçlü Sanan Askerlerin Egoları

  Yaptığınız her işi eleştirirler ve kesinlikle sizin "daha bir şey görmediğinizi" savunup dururlar. Çünkü kendileri dağlarda savaşmış ve kelle almışlardır. Vatanı kanlarının sonuna kadar savunmuşlardır. Onlar mükemmeldirler.
 4. 4. Kamuflaja ve kepe / bereye yapılan saygısızlık.

  Ben Komando taburundayım. Dolayısıyla mavi bere takıyoruz. Ancak ben bereyi kafasından çıkarttığı zaman benim ve buna saygı duyan diğer insanlar gibi bereyi cebine koymak palaskasına tutturmak yada hücum yeleğinin omzuna geçirmek yerine g*tüne sokanları görünce bereyi oradan alıp onun yerine aynı yere bir G3 koyasım geliyor. Namlu içeri bakacak şekilde hemde.
 5. 5. "Tuvaleti temizle"

  Bu üst devrenin en yavşak olanıdır. Bunu size sadece gıcıklığına yaptırmak ister. Artislik yapar. Sen karşılık verdiğin yada reddettiğin anda komutana söylerler. Dışarıda asla artislik yapamayacak karaktersiz insanlardır.
 6. 6. Mıntıka

  Bütün şerefsizlerin nasıl olsa alt devre temizliyor diye yere bir çoğunun kasıtlı olarak tüm uyarıları aldırmadan attıkları izmaritler başta olmak üzere çöpleri temizlemek. Onun haricinde piç dal dediğimiz ağacın dallarından çıkan ufak dalları yolmak. Ağaçlardan dökülen yaprakları temizlemek. En kötüsü de belki de asla ayağınızı sokmadığınız tv odası ve gazino gibi yerleri durduk yere temizlemek.
 7. 7. "Bize Neler Yaptılar"

  Ulan ne yaptılar. Bana ne yapıyolarsa sana da onu yapıyolar. Beni de çıplak elle dağda dövüşmeye yollamadıklarına göre artisliğin lüzumu yok.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 40 gösterim
 • Twitter: 19 gösterim

 • Toplam Viral: 550 gösterim
 • Toplam Seed: 20.055 gösterim
 • Toplam Direkt: 18.876 gösterim
 • Viral Puan: 1,97