73.819 gösterim
30,28 viral puan

Türkçe Rap Müziğinin Türleri

Merhaba arkadaşlar. Bu haberimde belki de bugüne kadar hiç duymadığınız müzik türlerinden bahsedeceğim. Evet, bu türler Rap müziğinin türleri.
Crackist 26.10.2015 saat 22:44
 1. Battle

  Battle rap, genel olarak eleştiri amaçlanan bir türdür. Birden çok varlık bu türden nasibini alabilir. Bu kolu en iyi icra edenler; Joker, Allame, Ceza, Massaka, Sansar Salvo, Patron, Xir Gökdeniz, Jagged, Defkhan, Devran, Elleran Elvis, Grogi, İndigo, İnfaz vs. isimlerdir.
 2. Melankoli

  Melankoli, hüznümüzü şekillendiren Türkçe Rap türüdür. Yanında bir sigara ve ya soğuk bir bira olmazsa olmaz. Öyle parçalar var ki sizi efkardan, hüzünden yerden yere vuracak türdedir. Kimi parçalarda var ki sizi rahatlatır, daha iyi hissetmenizi sağlar. Yani anlayacağınız, dostunuz gibidir melankolik parçalar. Hep yanınızda olur, asla sizi yarı yolda bırakmaz ve her daim güvenilirdir. Bu türü en iyi icra edenler ise fotoğrafta gördüğümüz No.1, Azap Hg., Ados, Şanışer, Allame, Gazapizm, Rapozof, Sagopa Kajmer, Vice, Enes Alper, Yeis Sensura, Sehabe vs. isimlerdir.,
 3. Funky

  İnsanı dünyevi dertlerden uzaklaştıran, eğlenceli ve canlı bir Türkçe Rap türüdür. Komiklikler, şakalar ve ufak atışmalara rastlanır genelde. Bu türü en iyi icra edenler; Jagged, Beta, Ais Ezhel, Şehinşah, No.1, Xir Gökdeniz gibi isimlerdir.
 4. Protest Rap

  Protest Rap, sisteme karşı koyan, adı üstünde protesto eden müzik türüdür. Dünya üzerinde yetim çocukların şarkıda anlatıldığı tek türdür. Bu çocukların neler yaşadığını, ne sıkıntılar çektiğini, dostluğun onlar için ne kadar önemli olduğunu anlatan türdür. Bu türü en iyi icra edenler; Elleran Elvis, Hidra, Norm Ender, Gazapizm, Boykot, Saian SS., Çağrı Sinci, Zeze, Zorba, Şiirbaz, Revios gibi isimlerdir.
 5. Diss

  Diss, Mclerin birbirlerine parçalar aracılığıyla gerçekten sert eleştiriler gönderdiği rap türüdür Oldukça sert olan bu eleştiriler dinleyen kişiye de öfke ve hırs aşılar Bu şekilde Mclerin daha cesur olduğunu söyleyebiliriz. Diss parçasına verilen karşılığa Re-Diss denir. Bu türü en iyi icra edenler; Tankurt manas, Elleran Elvis, Joker, Allame, Saian SS., Hayki, Hidra, Norm Ender, Norm Erman, Rota, İçyüz, Sansar Salvo, Sagopa Kajmer, Feyzali gibi isimlerdir.
 6. Free Style

  Free style, arabeks rebçilerin "debresyon sıtaylaa" diye esinlenip bize küfrettiği türdür. Free style, büyük ya da küçük Mc`lerin birbirleriyle girdiği doğaçlama yarışmadır. Bu yarışmaların sonucu genelde seyircilerle belli olur. Seyirci kimi seçerse yarışmayı da o kazanır. Kazanmak için seyirciyi memnun etmeli, rakibi ise gerçekten ezmek gerekir. Ve arkadaşlar, seyirci seçiyorsa kazanmak çok kolay diyorsanız yanılıyosunuz çünkü Mcler öyle cümleler kurar ki siz bile oha dersiniz. Bu türde en iyileri; Şehinşah, Crt, Moody, Ais Ezhel gibi isimlerdir.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 6 kişi var
 • Facebook: 86 gösterim
 • Twitter: 85 gösterim

 • Toplam Viral: 18.188 gösterim
 • Toplam Seed: 2.438 gösterim
 • Toplam Direkt: 53.193 gösterim
 • Viral Puan: 30,28