46.529 gösterim
3,51 viral puan

Türkiye'den 6 Siyasi Parti ve Seçmenlerin Bu Partilere Oy Verme Sebepleri

En yüksek oy potansiyeline sahip partilerden 6 tanesi ve bu partilere verilen oyların sebepleri. Keşke insanlar hizmete ve ülkenin iyiliğini isteyen partilere oy vermeyi düşünseler.
FatmaDuru 26.10.2015 saat 13:25
 1. 1. Saadet Partisi

  Milli Görüş fikrini benimseyenlerin partisi. Eski günlerinden çok uzak. Bu partiye oy veren vatandaşlar tamamen rahmetli Necmettin Erbakan hatrına oy vermekteler.
 2. 2. Büyük Birlik Partisi

  Saadet Partisi ile benzerlik gösteriyor. Muhsin Yazıcıoğlu'nun hatırasının partinin aldığı oylarda etkisi büyük. Ancak, bu meclis için yeterli değil.
 3. 3. Milliyetçi Hareket Partisi

  Alparslan Türkeş'in etkisi hala sürüyor. Zaten oyları Devlet Bahçeli değil hala Alparslan Türkeş topluyor. MHP'nin oy arttırma gibi bir derdi de yok. Meclise girmeyi kafi sayıyorlar. Hemen her şeye de "Hayır" diyerek siyaset yapılabileceğini düşünüyorlar.
 4. 4. Adalet ve Kalkınma Partisi

  Ülkesinde neler olup bittiğini iyi gözlemleyen, son 13 yıldır nereden nereye geldiğimizi görebilen insanların oy verdiği parti. Üstelik belli bölgelerden değil, tüm bölgelerden oy alabilen tek parti. Bu özelliğiyle diğer partilerden her zaman bir adım önce. Tek başına iktidar olmaya en yakın parti olması da Ak Parti'yi bu seçimlerde iktidarın en büyük adayı yapıyor.
 5. 5. Halkların Demokratik Partisi

  Sırtını terör örgütü, kalleş PKK'ya dayayan ve bunu bizzat kendileri söyleyen bu partinin seçmeninin bir kısmı bu şekilde düşünüyor. Bir kısmı sadece Ak Parti tek başına iktidara gelmesin diye emanet oy veriyor. Bir kısmı da ülkede neler olduğundan habersiz, kendini elit sanan, terör yanlısı Cihangir solcusu. Bu solcu geçinenler PKK'ya karşı bir tek olumsuz söz söylemiş değiller.
 6. 6. Cumhuriyet Halk Partisi

  Tatlı su solcusunun oy verdiği başka bir parti. Kendine ait bir tabanı var, ancak birçok seçmen de Ak Parti'nin başa gelmemesi için oy veriyor. Nitekim 7 Haziran öncesi genel başkanlarının bozkurt işareti yaptığı biliniyor. Tatava yapma, bas geç'çi zihniyet gerçek CHP seçmeninden daha fazla.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 163 gösterim
 • Twitter: 5.141 gösterim

 • Toplam Viral: 16.294 gösterim
 • Toplam Seed: 13.268 gösterim
 • Toplam Direkt: 16.967 gösterim
 • Viral Puan: 3,51