95.468 gösterim
2,93 viral puan

Dünyayı Daha İyi Bir Yer Yapmak İçin Uğraşan 6 Kuruluş

Dünyanın kaderini değiştiren, dünyayı daha güzel daha yaşanır bir yer haline getiren kişi ve kurumlar. Çalışmaları, icatları tüm insanlığın kaderini değiştirdi. İnsanların hayatlarını kolaylaştırdı. Kimileriyse verdikleri özgürlük mücadelelerine hayatlarını adadı.
SelimCan 21.11.2016 saat 11:21
 1. 1. UNESCO: Eğitimin ve Bilimin Yılmaz Neferi

  Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Organizasyonu. Bilim ve kültür alanında yaptığı çalışma ve araştırmalarla insanlığa büyük katkılar sağladı. Dünyanın dört bir yanında insanların eğitimi için çalıştı. Birçok tarihi yeri ve kültürel öğeyi dünya kültür mirası listesine alarak hatırlanmasında katkıda bulundu.
 2. 2. Fatih Belediyesi

  Çevre bilinci konusunda ülkedeki en duyarlı belediye ve en duyarlı belediye başkanına sahip. Şimdi de bu bilinç çocuklara bir yarışmayla aşılanıyor.
 3. 3. TEMA: Tabiatın Savunucusu

  Türkiye Erozyonla Mücadele,Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı. TEMA Türkiye içerisinde çalışan bir kurum olabilir. Ancak, yaptıkların ın faydaları tüm dünya için. "Türkiye çöl olmasın" sloganıyla hareket eden kurum bugüne kadar sayısız ağacın dikilmesinde, sayısız ormanın yok olmaktan kurtulmasında katkıda bulundu. Sadece ağaçlandırma değil, doğal hayatın korunmasında da birçok çalışma yaptı. Bu yapılanların hepsi de gönüllülük esasına dayalı hareketler.
 4. 4. UNICEF: Dünya Çocuklarının Koruyucusu

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu. Çocuklar ve çocukların eğitimi için ne gerekiyorsa yapan, yapmaya da devam eden kuruluş. "Her çocuk önemlidir" sloganıyla hareket eden kurum dünyadaki 2 milyar çocuk arasında en kötü durumda olanların, en uzaktakilerin yardımına koştu. Yaptığı araştırmalar ve yayınladığı verilerle açlık çeken, sağlıksız ortamlarda büyüyen, eğitimleri eksik kalan çocuklar için dünyanın dikkatini çekti.
 5. 5. LÖSEV

  Lösemili çocuklar için yaptıkları çalışmalar herkesin takdirini kazanmakta.
 6. 6. GREENPEACE: Barışın Yeşil Tonu

  Doğa ve çevre için yaptığı eylemlerle sık sık gündeme gelen "Yeşil Barış" örgütü. Hiçkimseden korkuları yok. Ne hükümetlerden ne de polislerden. Yılmadan ve asla sinmeden eylermlerini gerçekleştiriyorlar. Kimi zaman göz altına alınıyorlar, hapislere bile düşüyorlar. Ancak, hiçbir şey Greenpeace'i amaçlarından saptıramıyor. Tek amaçları dünyayı ve tabiatı korumak.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim
 • Twitter: 1.461 gösterim

 • Toplam Viral: 27.659 gösterim
 • Toplam Seed: 32.606 gösterim
 • Toplam Direkt: 35.203 gösterim
 • Viral Puan: 2,93