92.701 gösterim
4,75 viral puan

Türkiye'de Bıkmadan Usanmadan Çocuklar ve Onların Geleceği İçin Çalışan 7 Kurum

Onlar bizim geleceğimiz. Hal böyle olunca onlara iyi bakmamız, koruyup kollamamız da şart.
SelimCan 12.06.2017 saat 14:12
 1. 1. Unicef

  Uluslararası bir kurum, ancak Türkiye'de de hizmet veriyor.
 2. 2. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

  Çocuk, genç, kadın özürlü ve yaşlılarımıza sürekli koruma ve bakım hizmeti yanında koruyucu, önleyici hizmetler sunarak toplum refahının arttırılması için çalışıyor.
 3. 3. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV)

  1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmakta.
 4. 4. Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği

  Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği; Nihai Faydalanıcı kitle olarak çocuk yuvarında toplu halde yaşayan 3-6 yaş grubundan başlayan kimsesiz çocuklar gözetilmekte.
 5. 5. Geleceğimizin Çocukları Vakfı

  1997 yılında kurulan Geleceğimizin Çocukları Vakfı olarak, amacımız, başta korunmaya muhtaç çocuklar olmak üzere, her yaştan insanımızı yeniden topluma kazandırmak yönünde gereken her türlü yatırımı yapmayı ve tüm gerekli olanakları sağlamayı amaçlamakta.
 6. 6. KIMSEV - Kimsesiz Ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

  Kısa adı KIMSEV olan Kimsesiz Ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, 1997 yılında kuruldu. kuruluş amacı sokakta kimsesi olmayan veya kimsesi olupta sokağa itilmiş gençlerimizi barındırıp, okutup yetiştirip topluma kazandırmayı amaç edinen vakfımız bugün daha iyi hizmet verebilmek için toplumun bütün bireyleri ile el ele vererek bize ait olan bu gençlere hizmet edebilmek çabasında.
 7. 7. Maltepe Belediyesi

  Başkan Ali Kılıç'ın önderliğinde Maltepe Belediyesi başta çocuk işçi sorunu olmak üzere çocuklara yönelik şiddet, geçim sıkıntısı olan aileler gibi birçok konuda çalışmakta ve ilçedeki bu tarz sorunları tamamen ortadan kaldırma gibi bir misyon belirlemiştir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 13.143 gösterim
 • Twitter: 272 gösterim

 • Toplam Viral: 24.569 gösterim
 • Toplam Seed: 19.511 gösterim
 • Toplam Direkt: 48.621 gösterim
 • Viral Puan: 4,75