279.506 gösterim
6,96 viral puan

Osmangazi'de Kadın İstihdamına Destek

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (OSMEK), ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’ kapsamında 10 hafta boyunca eğitime katılarak güçlendirdiği kursiyerlerine, İŞKUR işbirliğiyle de iş başvuru becerileri kazandırıyor.
HaberSelf 12.07.2017 saat 11:11
 1. Osmangazi Belediyesi,OSMEK'te meslek edindirdikten sonra ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’yla da güçlendirdiği kadınlara desteğini,işe yerleştirene kadar bırakmıyor.OSMEK, ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’na katılarak 10 hafta eğitim alan kursiyerlerine, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve İŞKUR işbirliğiyle başvuru becerileri ve mülakat tekniklerini aktarıyor. İŞKUR’un ve meslek danışmanlarının yönlendirilmesiyle başvurularının da alınacağı eğitim semineri sırasında, kursiyerlerin işe yerleştirilmeleri noktasında yardımcı da olunması planlanıyor.
 2. Psikolojik ve Sosyolojik Fayda
  Osmangazi Meslek Edindirme Kursları’nın insanları meslek sahibi yapmak, yeni bir vizyon kazandırmak, yeni sosyal alanlar oluşturmak, kendilerinde var olan yetenekleri görmelerini sağlayarak psikolojik ve sosyolojik destek sağlamak amacıyla hayata geçirildiğine dikkat çeken OSMEK Sorumlusu Burcu Aksoy, “Meslek edinmek için gelen kadınlarımızın, Yeni Çözümler Derneği’nin uzun yıllardır sahada uyguladığı program ile kadın hakları konusunda bilgi ve duyarlılıklarını artırdık. Bu kadınlarımız,alana çıkıp farklı iş kollarında çalışmaya başladıklarında ekonomik haklarının ihlal edilmemesi ve bu tür sorunlarla karşılaşmaları halinde de sağlıklı bir şekilde başa çıkmalarını amaçladık. Kadın duyarlılığının gelişmesini bu çalışmalarla daha da güçlendirdik. Evlilik miras, boşanma, velayet, mal rejimi gibi konularda kadınların hak kayıplarının olmaması, ellerinden alınmaması için bu programı uyguladık. Ve artık bu bilgilerini kullanabilecekleri bir işe yerleşmelerinin zamanı geldi. OSMEK olarak kadınları işe yerleştirene kadar yalnız bırakmıyoruz.” diye konuştu.
 3. Bilgilendirme Seminerleri 28 Temmuz’da Başlayacak
  Aksoy, yaz döneminde de İŞKUR iş danışmanlarının desteği ile iş başvuru becerisi kazandırmak üzere eğitim semineri verdiklerini ifade ederek, “İŞKUR’un, İş ve Meslek Danışmanları ile birlikte meslekler meslek seçimi ve kariyer planlaması konularında destek olmakla birlikte işgücü piyasasında ihtiyaç duyacakları becerilerin artırılması ve mülakat sürecinde dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda da yardımcıolacağız.10.00-12.00 saatleri arasındaki 2 saatlik bilgilendirme seminerine, 28 Temmuz’da başlayacağız” dedi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 132.309 gösterim

 • Toplam Viral: 114.829 gösterim
 • Toplam Seed: 40.181 gösterim
 • Toplam Direkt: 124.496 gösterim
 • Viral Puan: 6,96