89.682 gösterim
1,07 viral puan

İstanbul'un Yeni Gözdesi Beşçeşmeler Festivaliyle İlgili 3 Önemli Bilgi

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen “Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali”, 22 Temmuz’da Bulgaristan ekibinin sahne alacağı geceyle başlayacak.
SelimCan 19.07.2017 saat 16:13
 1. 1.

  Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği "Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali", 22 Temmuz’da Bulgaristan ekibinin sahne alacağı bir geceyle açılışını yapacak. Etkinlikler kapsamında sırasıyla 29 Temmuz’da Brezilya, 5 Ağustos’ta Sırbistan Loznika, 12 Ağustos’ta Belçika, 9 Eylül’de Gagavuzya Özerk bölgesi ve 16 Eylül’de yeniden Brezilya ekipleri, Maltepelilerle buluşacak.
 2. 2.

  Bulgaristan’ın misafir olacağı ilk geceye, ev sahibi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Bulgaristan Büyükelçisi Nadezhda Nikolova Neynsky, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Milev Angelov, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vasil Valchev, Bulgaristan Bursa Başkonsolosu Evgeni Vasilev, Bulgaristan’ın Hasköy iline bağlı Mineralni Bani (Meriçler) Belediye Başkanı Mümin İskender, Belediye Meclis Başkanı Mehmed Latif Şakir, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) İlçe Başkanı Ekrem Zeynur ve davetliler ile vatandaşlar katılacak.
 3. 3.

  Kardeş şehir protokolünün imzalanacağı açılış etkinliğinde DİGA (Gökkuşağı) Çocuk Grubu folklor dansı yapacak ve Bulgaristan folklorunu ve şarkılarını Avrupa’da temsil eden Ruçey (Küçük Dere) Folklor Grubu’ndan 6 sanatçı da şarkı seslendirecek. Etkinlikte, Bulgaristan’ı pek çok ülkede temsil eden ve altın madalya kazanmış Devlet Sanatçısı Tonka Koleva da yer alacak. Etkinlikte ayrıca, “Kırcaali Kadriye Latifova Müzikal Tiyatrosu”ndan 4 kişilik Türk Tiyatro sanatçısı program dahilinde Türkçe-Bulgarca sunuş yapacak ve şarkı seslendirecek.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 48 gösterim
 • Toplam Seed: 83.684 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.950 gösterim
 • Viral Puan: 1,07