746 gösterim
15,22 viral puan

Bu devirde ev nasıl alınır?

benimkalemim 08.08.2017 saat 15:54
 1. 1.

 2. 2.

  İmkansız görünebilir ama size deneyimlediğim yollarla ev nasıl alabilirsiniz onu anlatıcam. İlk önce istediğiniz semti belirlemeniz ve o semti araştırmaya neyin nerede olduğunu bilmeniz almak istediğiniz evin gerçek değeri için pazarlık yapmak istediğinizde sizi birkaç adım ileriye taşıyacaktır Daha sonra satın alacağınız daire illaki birkaç emlak sitesine yüklenmiştir onlara bakarak heryerde gerçekten doğru fiyat mı veriyor yoksa insanlar hangisine düşerse diye ilan veren çok var buna dikkat etmek gerek.

  Daireyi görmeye gittiğinizde en önemli kurallardan birisi daireyi beğendiğinizi belli etmemek yoksa pazarlık yaparken hiç şansınız olmaz expertiz gibi evin heryerini detaylıca inceleyin sonuçta ev bir kere alınıyor o kadar parayı çıkartıp bir daha veremeyeceğiniz için olabildiğince acık gözlü olmak gerek.

  En büyük nokta ise emlak sitelerinde gezerken bi yandan da uygun kredilerin araştırılması var bu noktada vade ve faiz oranları çok önemli dosya masrafları vs. iyi planlanarak dairenin maliyetini korumak gerekli, bu devirde ev almak insanı hem emlakçı hem finansçı yapıyor bu yalan değil. Bizde ev alırken o kadar bankanın kapısını çaldım sitelerinde dolandım ya biri geri ödeme de ana parayı çok az tutuyor bir sürü anlayacağınız en son Halkbank’ın şubesine gittim plan falan çıkardık 0,89 dan kredi hesapladık dökümü falan verdiler akşam bi baktık hesap kitap işleri yapıyoruz geri ödeme toplamı en az olan krediyi en son bulmuşuz.

  Kredi işlemlerini falan başlattıktan sonra çekmesi noteri tapusu derken 1 haftaya evin devir işlemlerini hallettik. Kar edebildin mi diye soranlara şöyle bir cevap vereyim. Kolay kolay kar etmeniz evin tamamını alacak nakit paranız yoksa mümkün olmıuyor ama İstanbul koşullarında alacağınız her daire yaklaşık 10 yıl içinde değerinin belli bir oranında üstüne çıkıyor. Benim gibi uygun faiz ve koşullu krediyi iyi araştırıp bulmanız kâra geçme zamanınızı önce çekecektir diye düşünüyorum.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 49 gösterim
 • Toplam Direkt: 693 gösterim
 • Viral Puan: 15,22