878 gösterim
9,76 viral puan

Bağımlı İnsanlara Nasıl Destek Olunur!

MerakliYazar 18.12.2017 saat 11:06
 1. Son zamanlarda günlük hayatımızda bağımlı insanlar ile neredeyse hergün karşılaşır olduk. Sadece bağımlı insanlarla değil onları konu alan haberleride nerdeyse hergün izliyoruz. İzliyoruz, karşılaşıyoruz ama bir şey yapıyor muyuz?
  Bir çoğumuz bağımlı birisi ile karşılaştığında ya onu görmezden geliyor ya da kendi vicdanını rahatlatmak adına o kişiye yara veriyor. Sizce bu nokta da hangisi doğru ? Bence ikiside doğru değil!!! Aslında bu işin net olarak bir doğrusud yok.

  Bağımlı da olsa karşındaki bir insan bir an için kendini onun yerine koy empati yapmak çok zahmetli bir değil. Empati yapmadan karşındaki hiç kimseyi anlayamazsın. Evet o büyük bir hata yapıp bağımlı olmuş belki bilerek belki bilmeden. Burada bize düşen görev bu insanlara destek olmak onları topluma geri kazandırmak. Hepimiz kendi derdimize düştüğümüz için başkasını gözümüz görmüyor ama toplum içinde yaşıyorsak başkasınıda düşünmek zorundayız.

  Bağımlılıklarla mücadele eden bir çok kurum var Yeşilay bunların başında geliyor. Yeşilay tamda bahsettiğim bu konuda çok güzel bir farkındalık projesi başlattı. Bi'Liran Var Mı? projenin ismi aslında oldukça manidar ve adıyla oldukça farkındalık yaratmış durumda. Yeşilay bağımlı insanların bağımlılıkla mücalelerine destek olmak için bizlerin hem desteğini, hem farkındalığını bekliyor. Eğer bizler durumun farkına varıp bilinçlenirsek bağımlı insanların sayısında ciddi anlamda azalma olur.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 90 gösterim
 • Toplam Direkt: 775 gösterim
 • Viral Puan: 9,76