1.959 gösterim
15,80 viral puan

İstanbul'un Saklı Köyleri

Herkes çalışma hayatının stresini atmak için farklı yollara başvurur.
MerakliYazar 08.01.2018 saat 11:01
 1. Herkes çalışma hayatının stresini atmak için farklı yollara başvurur. Kimisi kitap okur, kimisi oyun oynar, kimisi de film izleyerek biraz olsun içinde bulunduğu karmaşadan uzaklaşmak ister. Bazıları da küçük tatiller yaparak şehrin gürültüsünden uzaklaşır ve bu şekilde kafa dinler. Aslında bu küçük molalar hem çok güzel bir moral kaynağıdır hem de enerjinizi toparlamanıza yardımcı olur. İşlerinizi bölmemek için de yapılan bu küçük hafta sonu tatilleri hafta içi yaşadığınız stresten arınmanız için birebir. Ben de size İstanbul içinde küçük tatiller yapabileceğiniz bir kaç köyden bahsetmek istiyorum.

  İlk olarak en çok beğendiğim Akçakese köyünden bahsetmek istiyorum. Eğer Şile’ye gittiyseniz buraya kesinlikle uğramanızı öneriyorum. Şile’ye sadece 17 km uzaklıkta olan bu köyün görülmeye değer bir plajı var. Eğer kendi aracınızla geziyorsanız koyları gezerek denize karşı çayınızı yudumlayıp harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Konaklamak istiyorsanız bu imkanda köyde mevcut ayrıca deniz güvenli ve sığ.

  Hazır Şile’den bahsetmişken Hacıllı köyünden bahsetmeden olmaz. İstanbul’a sanırım 90 km uzaklıkta bir köy. Benim tek yaşadığım sorun giderken yolun bir bölümünün dar ve virajlı olmasıydı. Doğa aktiviteleri seven insanlar için paha biçilemez bir yer burası. Adeta bir doğa parkı. İsterseniz harika bir doğa yürüyüşü yapabilir ya da dere kenarında ailenizle güzel bir kamp yapabilirsiniz. Şelaleyi görmeyi de unutmayın.

  Son köyümüz de Çatalca’ya bağlı olan İnceğiz köyü. Burada en çok dikkat çeken şey ise kayaların oyularak yerleşim yeri haline getirilmiş olması. Tahminen 5 bin yıllık olan bu yerleşimler ayrıca Kemal Sunal mağaraları olarak da biliniyor. Bunun sebebi ise Salako gibi Kemal Sunal filmlerinin burada çekilmiş. Aslında bu kayalara eski bir apartman da diyebilirsiniz. Bu mağaralar doğal değil insan eliyle yapılmış ama yine de görmeye değer.

  Eğer küçük bir hafta sonu kaçamağı yapmak isterseniz benim gidemediğim bir kaç köy daha var. Onlara da buradan ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/2AEIAiL

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 124 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.823 gösterim
 • Viral Puan: 15,80