2.569 gösterim
50,37 viral puan

Mart'ın İlk Haftası: Yeşilay Haftası

Mart’ın ilk haftası kutlanan Yeşilay Haftası’nın Kadınlar Günü’yle birleşince anlamı daha da büyüdü. Bu sebeple geçen sene, Sepetçiler Kasrı’nda pek çok önemli ismin katılımıyla gerçekleşen bir akşam yemeği düzenlendi.
MerakliYazar 26.02.2018 saat 17:39
 1. Mart’ın ilk haftası kutlanan Yeşilay Haftası’nın Kadınlar Günü’yle birleşince anlamı daha da büyüdü. Bu sebeple geçen sene, Sepetçiler Kasrı’nda pek çok önemli ismin katılımıyla gerçekleşen bir akşam yemeği düzenlendi. Medya akademi, dünyası, sanat dünyası ve siyaset alanının büyük ilgi gösterdiği 6 Mart akşamında tema, bağımlılıkla mücadele için kadın sözüydü…

  Bağımlılıkları yalnızca bireysel tercihlermiş gibi gösteren düzenin arkasındaki kapitalist çarkı; bir paket sigara, bir şişe alkolle o çarkın devirdaimine sebep olan işleyişi anlamamızın çok önemli olduğunu vurguladı Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak.

  Peki, bu etkinliği tekrar neden gündeme getiriyoruz? Çünkü Yeşilay, bu meselenin bir kez konuştuk bitti meselesi değil, kadının sahiplendiği her konu gibi derinleşen ve sürdürülebilir bir hale gelmesinin altını çizdi; haklılar da.
 2. Gençler için alternatifler üretmek, alkolün ve sigaranın değmediği bir gelecek tahayyül etmek, düşünemeyen ve üretmeyen bir neslin oluşmasına engel olmak hepimizin dilekleri arasındadır; dolayısıyla bu yalnızca Yeşilay’ın sahipleneceği bir misyon olmamalı. Her gün bir uçak dolusu insanın ölümüne ses çıkarmamak kulağa ne kadar çılgınca gelse de gerçeklik bu, bağımlılıklar çok sayıda insanın hayatını kararttı ve karartmaya devam ediyor. Dolayısıyla bu sene de kadınlarımızın desteğiyle birleşerek anneleri ve tüm aile bireylerini madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı, tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı üstüne bilgilendirmek görev tablomuz arasında olsun. Hepimize bağımlılıklardan uzak, özgür ve sağlıklı yıllar…

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 23 gösterim
 • Toplam Seed: 51 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.495 gösterim
 • Viral Puan: 50,37