1.611 gösterim
19,89 viral puan

3. Bölümü ile Ekranlara Gelen Mehmed Bir Cihan Fatihi Yine Nefesleri Kesti!

3 haftadır reytingdeki ilk sıraları kimseye kaptırmayan Mehmed Bir Cihan Fatihi aksiyon dolu bir bölümle ekranlara geldi.
MerakliYazar 03.04.2018 saat 23:31
 1. 3. bölümü ile ekranlara gelen Mehmed Bir Cihan Fatihi yine nefesleri kesti! Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da yine izleyenleri ekrana kitleyen dizi de aksiyon bitmek bilmiyor. Fatih Sultan Mehmed'in zekasının ön planda tutulduğunu bu bölümde de net bir şekilde görmüş olduk. Tabi bunda hocası Akşemseddin'in katkısı büyük. Ne zaman yanlış bir hamle yapacak olsa Akşemseddin bir şekilde ona mani oluyor. Mehmed'in rüyasında Akşemseddin'i görmesi onu İstanbul konusunda daha fazla arzulandırmışa benziyor.

  Delbaş ile Konstantiniye geldiklerinde Ayasofya'yı görürler ve Delibaş girelim istersen içeri Sultanım der. Mehmed ise şimdi değil halkımla namaz kılamak için gireceğim buraya der. Bu sahne belkide bu bölümde ki en duygu yüklü sahnelerden biriydi.

  Delibaş, Evdokya'ya abayı yaktı yaktı yakmasına ama Evdokya da sanki onun başını yakacak gibi görünüyor. Delibaş ruh hali ve karakteri ile diziye ayrı bir keyif katıyor. Mehmed rüyasından uyandıktan sonra elmayı görünce Delibaş'a bu elma buradamıydı diye soruyor Delibaş ise bilmem canınız çektiyse yıkayayım isterseniz diyor bu sahnede kahkaha attım *

  Dizide eleştirmem gereken tek nokta ise Çetin Teklindor'un bölümün sonlarına doğru Mehmeeeeed derken sanki Saaarpppp diyormuş gibi demesi oldu sanki hala Kebapçı Celal rolünde kaldı gibi ama usta olduğu için çokta toz konduramıyorum çokta severim kendisini.

  Bakalım yeni bölümde neler olacak. Mehmed ve Delibaş Edirne'ye nasıl dönecek izleyip göreceğiz. 4. Bölüm fragmanını da söyle bırakıyorum *
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 81 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.518 gösterim
 • Viral Puan: 19,89