3.407 gösterim
4,10 viral puan

Nikah Memuruna “Evet” Dedikten Sonra 8 Adımda Yapılacaklar Listesi

Eğer evlenmeyi düşünüyorsanız ya da evlendiniz ama 'Evet' dediğiniz o günü yâd etmek isterseniz, okumadan geçmeyin derim.
MerakliYazar 24.05.2018 saat 11:40
 1. 1. Tarih Seçimi

  Tabi ki de yapılacak ilk ne zaman evleneceğinize karar vermek. İşe önce düğün tarihinizi seçerek başlayıp ilk adımı atın.
 2. 2. Nerede Olacak?

  Tarihinizi aldıktan sonra tabiki de en mühim soru: Peki bu düğün nerede olacak? Şimdi seçtiğiniz zamana göre yavaş yavaş düğününüzü nerede yapacağınızı planlayabilirsiniz.
 3. 3. Detaylar

  Düğününüzü nerede yapacağınıza da karar verdiniz. Nasıl bir düğün olacak? Açık havada mı yoksa kapalı mekanda mı? Kır düğünü mü havuz başı mı? Pastalar ve yiyecekler… Şimdi bu ufak ama keyifli detaylara karar vermeniz gerekiyor. Yemek şirketleri için araştırmalara başlayın.
 4. 4. Ne Giyilecek?

  Düğün mekanınızı ve nasıl bir tarzda düğün yapacağınıza karar verdiyseniz şimdi gelinliğinizi de bu tarza uygun seçmek için aramalara başlayabilirsiniz.
 5. 5. Kimler Gelecek?

  Şimdi sıra kimlerin geleceğine karar vermekte. Davetli listenizi oluşturabilir ve davetiye modelinizi seçmeye başlayabilirsiniz.
 6. 6. Nasıl Gidilecek?

  Tabiki de bir düğünün olmazsa olmaz detayı: düğün arabası! Nasıl bir arabayla mekana giriş yapmak istiyorsunuz? Süslemeleri nasıl olacak? Buna da karar verdikten sonra artık yavaş yavaş sona geldiniz.
 7. 7. Sonra Nereye Gidilecek?

  Peki düğünden sonra nereye gidilecek? Eğer balayı yapmaya karar verdiyseniz bütçenize göre size uygun tarih fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
 8. 8. Düğünde Takılan Takılar

  Bir düğün bittikten sonraki en merak edilen soru: Şimdi takılan altınlar kimde kalacak, ne yapacağız? Evde saklamak ya da birine emanet etmek yerine adınıza Halkbank gibi bankalarda bulunan vadeli altın mevduat hesabı açtırıp siz balayındayken güvenli bir şekilde hem saklayıp hem de değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 8 gösterim

 • Toplam Viral: 50 gösterim
 • Toplam Seed: 830 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.527 gösterim
 • Viral Puan: 4,10