2.844 gösterim
9,61 viral puan

Aldığınız Maaş Yetmiyorsa Yapabileceğiniz 7 Ek İş!

Mutlaka bu işlerden biri tam size göre!
SelfServis 17.06.2018 saat 16:00
 1. 1. Network Marketing

 2. Ek denildiği zaman akla ilk gelen ve en çok tercih edilen işlerin başında gelir. Çoğu zaman günlük işten fazla kazanç getirir. Bu işi yapacak olanların dikkat etmesi gereken nokta ise network marketing yapmadan çalışılacak firmanın iyi araştırılması. Piyasada piramit sistem olarak tanımlanan sistemlerden uzak durun. Bunu anlamak oldukça basit. Çalışacağınız kurum üye olurken yüklü bir miktar üyelik bedeli veriyorsanız ve o firmanın sattığı ürünlerin siz de dahil olmak üzere kimseye faydası yoksa arkanıza bakmadan uzaklaşın. Ülkemizde QNET gibi uzun yıllar hizmet veren ve sattığı ürünlerin yanında sosyal sorumluluklar, sponsorluklar ve diğer ülkelerde faaliyeti olan network marketing sistemleri ile çalışmak size ciddi anlamda kazanç sağlayacaktır.
 3. 2. Freelance İş

 4. Eğer yaptığınız freelance olarak da yapılmaya müsaitse bu işten de güzel kazanç elde etmeniz mümkün. Eğer yeterince çevreniz yok ise bu konuda size destek olabilecek sistemler var. Bu sistemler ülkemizde armut.com ve bionluk gibi sistemlerdir. Bu sistemler hizmet veren ve hizmet alanları buluşturuyor. Bİonluk armut.com’a göre daha çok ilgi görüyor bunun sebebi ise armut.com’da hizmet veren kişilerin hizmet alan kişilere fiyat teklifi göndermesi ve bunu gönderirken belirli bir ücret ödemesidir.
 5. 3. Altın Alıp Satmak

 6. Her ne kadar ek işten ziyade kadınların altın günlerinden ibaretmiş gibi sanılsa da sanılanın aksine adamlarına kadar pek çok kişinin birikim yöntemidir. Uzun vadeli gelir beklentisi olanlar için oldukça sağlam bir ek gelir aracıdır. Ele geçen paranın bir birikime dönüştürülmesi için gerekli görülür ve geçmişten günümüze birikim ve kazanç denilince akla ilk gelen işlerden biridir. 2005 senesinde çeyrek altının alış fiyatı 35 TL iken günümüzde 315 TL’dir. Kim bilir siz bu yazıyı okuyana kadar belki biraz daha artmıştır.
 7. 4. Oyuncak Yapıp Satmak

 8. Yine kadınlara özgü bir işmiş gibi görünse de bu işi çok iyi yapan erkeklerde var. Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz bu oyuncakları Instagram üzerinden satabilir ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Günümüzde popüler bir hal almaya başlayan hediye oyuncaklar bu alanda yapmayı düşünenleri heveslendiriyor.
 9. 5. Instagram Üzerinden Butik Ürünler Satmak

 10. Instagram artık öyle bir hale geldi ki sadece fotoğraf ve video paylaştığımız bir alandan çıkıp adeta bir e ticaret sitesine döndü. Fason üretim yapan veya satacağı ürünleri yurtdışından uygun fiyata getirenler ürünleri Instagram üzerinden açtıkları sayfalardan satışa sunuyorlar. Genelde kıyafet ve ayakkabı satışı oluyor ama farklı ürünlerde ilgi çekici olabilir.
 11. 6. Memleketinizin Meşhur Lezzetlerini Satın

 12. Öyle güzel bir ülkeye sahibiz ki her yerinden lezzet fışkırıyor. Her yörenin kendine ait lezzetleri var. Reçeller, çorbalar, salçalar, zeytinyağları… Bu lezzetleri evde kendinizi yaparak önce yakın çevrenize daha sonra ise ününüzü duyan başka kişilerde de satış yaparak bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz.
 13. 7. Çeviri Yaparak Para Kazanın

 14. Eğer iyi derecede yabancı dil biliyorsanız, yabancı dil çevirilerinden çok güzel kazanç elde edebilirsiniz. Burada yapmanız gereken güzel referanslar biriktirip uluslararası hizmet veren şirketlere bu konuda destek vermek. Konuştuğunuz dil çok bilindik bir dil değilse veya öğrenilmesi zorsa bunun size avantajı büyük şirketler ve büyük kazançlar olur. Büyük şirketlerde genel olarak İngilizce- Almanca ve Rusça bilen personel alımı yapılır bu diller dışında İspanyolca gibi bir dil bilgisi size bu şirketlerden güzel kazanç sağlayabilir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 58 gösterim
 • Toplam Seed: 296 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.490 gösterim
 • Viral Puan: 9,61