324 gösterim
4,70 viral puan

Yeni Nesil Bir Arama Uygulaması

Upcall, akıllı telefonları daha da akıllı hale getiren bir uygulama. Eskiden bir telefonun sadece arama özelliği varken ve bu bize yeterken zaman geçtikçe ihtiyaçlarımız artmaya ve telefonlarımız akıllı hatta daha da akıllı hale gelmeye başladı.
YeşimYılmaz 06.07.2018 saat 16:47
 1. Artık ne ilk çıkan telefonlarlar bizim ihtiyaçlarımız için yetiyor, ne de sadece arama tuşları aramalar için yeterli. Amacımız sadece karşıdaki kişiye ulaşmakken bu özellik daha fazla ne kadar geliştirilebilir ki diye düşünebilirsiniz. Ama bizi bizim yerimize düşünmüşler ve “evet, bu çok iyi olmuş, lazımdı” diyebileceğiniz bir çok özellik eklenmiş. Bunlar neler mi?

  Öncelikle çok bilindik bir özellikten başlayalım. Bir numara rehberinizde kayıtlı olmasa da kimin aradığını telefonunuz çalarken görebilirsiniz. Bu bilindik bir uygulama olsa da aslında pek bildiğiniz gibi değil çünkü diğer bu işlevdeki uygulamaların aksine rehberinizi paylaşmıyor ve bilgileriniz güvende duruyor.

  Rehberinizde kayıtlı olmayan numaraları da bulup arayabilirsiniz. İsimden numara, hatta numaradan isim arayıp bulabilirsiniz.

  Eğer karşınızdaki kişide de upcall varsa aramalarınıza konu ekleyerek, neden aradığınızı daha telefon çalarken iletebilirsiniz. Mesela kiracınızı ararken “kira” ya da “tadilat” yazın. Sınıf arkadaşınızı ararken “ders notları”yazın. Böylece karşınızdaki kişiyi de “of ne anlatacak acaba uzun uzun yine” diye düşünme derdinden kurtarın ve telefonunuzu açmasını sağlayın.
 2. Oluşturduğunuz gruptaki kişileri tek tıkla aynı anda arayabilirsiniz. Böylece konferans görüşmelerinde sırayla herkesi tek tek davet etme derdinden kurtulur, karışıklığı önler ve zamandan da tasarruf edersiniz.

  Yine eğer karşınızdaki kişide upcall varsa aramalarınıza resim ya da emocan çıkartmaları ekleyerek aramalarınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mesala arkadaşınıza sürpriz yapacaksınız buluşmak için sözleştiniz ve buluşmaya onun çok sevdiği biri daha geldi. Aramanıza fotoğrafını çekin koyun ve bak bakalım kim var burda diyin sonra da bakın bakalım aramanıza kaç saniye içinde cevap veriyor.
 3. Favori kişilerinizi oluşturursanız tek elle kolayca arayabilir onlara tek adımda ulaşabilirsiniz. Her yaptığımız işte zamanla yarıştığımız çağımızda rehberinizden de uzun uzun ismini yazmanıza gerek kalmaz.

  Bir telefonda olabilecek en güzel özellik: Rahatsız etme modu. Bu mod sayesinde telefonunuz açık olduğu halde arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyar. Size ise o an kimin aradığına dair bildirim gelir. Karşı taraf hiç bir şekilde böyle bir uygulama kullandığınızı anlamaz, engellenmiş hissetmez. Siz de kendinizi istediğiniz kadar soyutlamış olursanız.

  Tabi bu güzel özelliklerin hepsi sadece Turkcell kullanıcılarına özel. Eğer Turkcell’liyseniz bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 69 gösterim
 • Toplam Direkt: 254 gösterim
 • Viral Puan: 4,70