1.122 gösterim
10,39 viral puan

Seçeceğiniz Üniversitede Hangi Özellikler Olmalı Biliyor musunuz?

Üniversite sınavlarına doğru bir şekilde hazırlanmak çok önemliydi. Sınavı atlattınız. Şimdi doğru tercihi yapabilmek çok daha önemli.
MerakliYazar 08.08.2018 saat 15:44
 1. ·

  Çünkü geleceğinizi inşa etmeye esas bu noktada başlıyorsunuz. Peki tercih yaparken neleri göz önünde bulundurmalısınız? Üniversitenizi neye göre seçmelisiniz? Bir üniversitede olması gerek özellikler neler biliyor musunuz?
 2. ·

  Uluslararası öğrencileri bünyesinde barındırıyor olmak Çünkü çevrenizde ne kadar çok yabancı öğrenci, farklı kültürlerden arkadaşınız olursa bakış açını o kadar genişler.
 3. ·

  Üniversitenin kontenjan sınırı olması. Çünkü öğrenci sayısı fazla olduğunda çoğu olanaklardan yararlanmak ve ayrıcalıklı eğitim olanağınızın olması daha zordur.
 4. ·

  Faklı dillerde eğitim vermesi. Farklı dillere de hakim olabilmeniz geleceğiniz için en önemli etkenlerden.
 5. ·

  Üniversiteniz diploma vermenin ötesinde size neler sağlayabilir? Dersler dışında neler öğrenebilirsiniz? Size ne katabilir? Seminerler, konferanslar açısından zenginse size katkısı çok daha fazla olacaktır.
 6. ·

  Yoğunlaştığı bir alan var mı? Sözel, sayılsal ayırt etmeden eğitim mi veriyor, yoksa sadece bir alanda yoğunlaşarak o bölümlerin uzmanlaşmasında daha mı etken?
 7. ·

  Teknolojiye ayak uydurabilmesi, sınıflarının teknolojiye ayak uydurabilmesi ve kontenjanı az olduğu için ferah olabilmesi de çok önemli.
 8. ·

  Bir öğrencinin her zaman ulaşabilmesini sağlayacak 7/24 açık bir kütüphanesinin ve kitaplar dışında bir çok elektronik dökümanlarının olması eğitim süresince size yine çok yardımcı olacağının garantisidir.
 9. ·

  Dersler dışında yapabileceğiniz canlı bir sosyal hayata ve farklı alanlarda öğrenci kulüplerinin olması üniversitenizi seçerek asla geri plana atmamanız ve bakmanız gereken bir seçenek.
 10. ·

  Farklı ülkelerde de eğitim olanakları var mı, eğitim programları var mı? Eğer böyle bir isteğiniz varsa üniversitenizin bu tarz programları olup olmadığına mutlaka bakın.
 11. ·

  Bu maddelerin hepsi şu anda İbn Haldun Üniversitesi’nde mevcut. Ayrıca yüzde 100 burs imkanı da öğrencilere sunulmakta. 150 kişilik kontenjanıyla ayrıcalıklı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz tercih listenize yazmak için düşünmeniz gereken bir üniversite.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 108 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.007 gösterim
 • Viral Puan: 10,39