1.705 gösterim
4,83 viral puan

Unutkan İnsanların Başına Gelen 5 Şey

Sizde evden çıkarken cüzdanını unutanlardan mısınız? O zaman bu 5 şey sizin de başınıza gelmiş olabilir.
MerakliYazar 12.09.2018 saat 12:00
 1. 1. Her şey her yerdedir

  Neyi nereye koyduğunu unutur. Sonra acil lazım olunca “ Anneeeee benim beyaz bir kablom vardı nereye koydun?” diye bir ses duyulur. “Nereye koyduysan ordadır” cevabından sonra kriz başlar. Çünkü unutkan elemanın onu hatırlamasının imkanı yoktur.
 2. 2. İsimleri unuturlar

  Aynı kişiyle 3 defa tanışsanız herhalde eninde sonunda o kişiyi unutmazsınız ama unutkanlar öyle değildir. İsim hafızaları biraz zayıf olunca “eeee pardon isim neydi? Kusura bakma hatırlayamadım da?” gibi bir soru sormaları kaçınılmazdır.
 3. 3. Önemli gün ve haftaları kesin unuturlar

  Sevdiklerinin doğum günlerini, evlilik yıldönümlerini randevularını dahi unutma potansiyeline sahiptirler. Bu onlar için artık bir rutindir. Bilenler aldırmaz ama yeni tanıştıkları insanlar için biraz kabalık olarak görülebilir.
 4. 4. Şifrelerini unuturlar

  Mail kutuları parolayı sıfırla mailleri ile doludur. Kıyıya köşeye yazmayı akıl etmezler ise kayıt oldukları her site için yeni bir parola almaları gerekir. Ya da başka bir çözüm tek şifredir.
 5. 5. Elektrik su, doğalgaz ve kira yatırmayı unuturlar

  Faturaları otomatik ödeme yapmaları bile kar etmez çünkü eğer hesaplarında para yoksa eninde sonunda elektrik kesilir ve yeniden açılıncaya kadar bir süre ibtidai şartlarda ilkel olarak yaşamak zorunda kalırlar. Bunun için yapılabileceklerden biri de Halkbank gibi bankalarda bulunan Açık Hesap tarzı hesapları kullanmaktır. Çünkü bu hesaplarda bakiye olmasa bile otomatik ödemeler devam eder.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 18 gösterim

 • Toplam Viral: 26 gösterim
 • Toplam Seed: 353 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.326 gösterim
 • Viral Puan: 4,83