1.027 gösterim
6,67 viral puan

2018’in En İşe Yarar Buluşları

2018 yılını geriden bırakmışken yıl içerisinde yapılan birbirinden ilginç ve faydalı icatlara göz atmak ister misiniz? İşte o buluşlar…
YeşimYılmaz 07.01.2019 saat 21:01
 1. ·Giyilebilir LED Tekonolojisiyle Yeniden Saç Çıkarma

  Kırmızı lazer ışınlarının çıplak deride saç foliküllerini uyararak, yeni saç büyümesine imkan verdiği kanıtlandıktan sonra, lazer düzeneklerinin çok hantal ve çok enerji tükettiği için kullanışlı olmadığı düşünülmüştü. Bu yüzden de bilim insanları giyilebilir LED fotosimülatör geliştirdi.
 2. ·Puma Computer Akıllı Ayakkabı

  Puma’nın 80’lerdeki en teknolojik efsane koşu ayakkabısı gelişen teknolojiye göre yeniden uyarlandı. Bu yeni versiyonda artık bağlantı kablosu yerine bluetooth kullanılacak . Bu ayakkabılar bilgisayar uygulamasından ayarlanabilen günlük adım hedef durumunu gösterebiliyor.
 3. ·Pire Kadar Güneş Pilleri ile Cep Telefonu Şarjı

  Nottingham Trent Üniversitesi’ndeki araştırmacılar elbiselere dikilebilecek kadar küçük piller geliştirdiler. Bu pire kadar küçük piller cep telefonu ve fitbit şarj edebiliyor.
 4. ·Turkcell Dronecell

  Turkcell tarafından geliştirilen Türkiye’nin de ilk uçan baz istasyonu olan Dronecell, 120 metre yükseklikten 5 kilometrekarelik bir alanda 4.5G hizmeti vererek özellikle afetler ve acil durumlarda hayat kurtarmak için tasarlandı
 5. ·MIT Mühendislerinden İyon Sürücüsüyle Çalışan İlk Uçak

  MIT mühendisleri tarafından geliştirilen bu hafif uçak havada akan iyonlardan bir itiş gücü sağlayarak hiçbir hareketli parçası olmadan itiş sistemleri sayesinde tümüyle farklı bir teknolojiyle uçuyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 154 gösterim
 • Toplam Direkt: 866 gösterim
 • Viral Puan: 6,67