936 gösterim
5,14 viral puan

Bir Zamanlar Kullandığımız Nostaljik Eşyalarımız

Zamanın en çok kullanılan, her evde bulunan bu eşyalarını bakalım ne kadar hatırlıyorsunuz.
MerakliYazar 06.02.2019 saat 13:29
 1. 1. Ayaklı dikiş makinası

  Eskiden mağaza kültürümüz yoktu. İstediğimiz kıyafeti dikiş makinelerimiz ile dikerdik. Kolay kolayda eskimezlerdi tamirini kendimiz yapardık. Hemen yerine yenisini almazdık bilirdik ki onda emeğimiz var. Şimdilerde ise istediğimiz kıyafeti istediğimiz yerde bulabiliyoruz az bir yerine bir şey olsa atıp yenisini alıyoruz.
 2. 2. Televizyonlar

  Eskiden televizyonlarımız siyah beyazdı. Özel yayınların olduğu zaman ev misafir akınına uğrardı. Evin baş köşesi onundu üzeri dantellerle örtülürdü. Dizilerin günlerini iple çekerdik o saat geldiğinde başından ayrılmazdık. Bügün ise istediğimiz kanalı istediğimiz zaman istediğimiz yerde izleyebiliyoruz.
 3. 3.

  Gençlik yıllarımızda sevdiğimiz sanatçıların kasetlerini alırdık. Hatta radyoda çıktığında kayıt alırdık kasetlere sonra dinlerdik.Kaset koleksiyonumuz vardı. O zamanki müziklerin tadı da bir başkaydı tabi.
 4. 4. Merdaneli Çamaşır Makineleri

  Eskiden çamaşır makinaları merdaneliydi.Şimdiki gibi tüm işlemlerini tek tuşla yapan otomatik makinelerden değil yıkamadan sonra sıkma işlemini kendimiz yapardık.Annelerimizin çamaşır günleri vardı. O gününü sadece çamaşıra ayırırlardı.
 5. 5. Ankesörlü Telefon

  İletişimin yaygınlaşmadığı dönemlerdi o zaman birini arayacağımız zaman jetonumuzu alır ankesörlü telefonlara giderdik. Bazen telefonu düşüremezdik.Biriyle konuşmak için günlerde beklediğimiz olurdu.Sizinde elbette aklınıza gelen daha nostaljik şeyler de vardır. Bu güzel zamanlara dair daha çok örnek için: https://bit.ly/2t7vt8v

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 182 gösterim
 • Toplam Direkt: 746 gösterim
 • Viral Puan: 5,14

İlgili Haberler