1.233 gösterim
11,86 viral puan

BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN UYGULAYABİLECEĞİNİZ 5 ALTIN KURAL

Bir girişimci adayı olarak , başarılı bir girişimci olmak için çok çalışmanız gerekir. Bazen bu süreç yavaş olabilir, bazen de farkında olmadan çok hızlı bir hal alabilir. Mümkün olduğunca çabuk başarıya ulaşmak istememiz gayet normal. Lakin bu süreçte olması gereken bazı altın kurallar mevcut.
SelfServis 15.03.2019 saat 11:42
 1. 1. Başarılı bir girişimci olma vizyonunuzu tanımlayın

  Başlamak istediğiniz sektör ne olursa olsun bir misyona ve vizyona sahip olmalısınız. Vizyonunu belirleyememiş her girişim zamanla yok olmaya mahkum olabilir. Kendi vizyonunuzu belirlemek bu bağlamda önemli bir rol oynamaktadır.
 2. 2. Topluluğunuzla iletişim kurun

  Topluluktan kastımız aslında hem sektördeki kişilerle ilişkileriniz hem de çalışanlarınız veya ortaklarınızla olan iletişiminiz. Pozitif bir şekilde iletişim içinde olmak size ve girişiminize her zaman fayda sağlayacaktır. Bu anlamda herkesi dinlemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bazen en büyük fikirler ufak bir çocuğun bile ağzından dökülebilir.
 3. 3. Bir geliştirme aracı olarak hataları kullanın

  Her girişimde büyük küçük hatalar meydana gelmektedir. Bu hatalar bazen girişimimizi geciktirebilir hatta bitirebilir. Önemli olan bu hataların farkına varabilmek, hatta ders çıkartabilmektir. Kendinizi geliştirmek için bu hataları kullanın. Eksik yanlarınızı tamamlayın, gerekirse bir eğitim alın. Unutmayın ki doğru adımları atabilmek için yanlış adımlar her zaman olacaktır. Önemli olan pes etmeyip doğru adımlar için çalışıp başarmaktır. Attığınız her yanlış adım da girişiminizi geliştirebileceğinizi unutmayın.
 4. 4. Sınırların ötesine geçmenin yollarını bulun

  Her zaman en iyisini hedefleyen biriyseniz bunun daha fazlasını istemekten korkmayın. Sınırların ötesine geçmenin yollarını arayın. Hiçbir zaman girişiminize sınırlar koymayın, daha fazlası için yardım alın, danışın, tartışın. Her zaman bir adım ötesine geçmeye çalışın.
 5. 5. Kutlayın ve ödüllendirin

  Başarılı bir gelecek sadece sizin için olmamalı. Yanınızdaki insanların da pastadan pay almasına izin verin. Her başarınızı kutlayın ve “bunu birlikte yaptık” vurgusunu yapın. Unutmayın ki çevrenizdeki insanlar ve çalışanlarınız ne kadar ileriyi düşünürse sizin de hedeflerinize ulaşmanız o kadar kolaylaşır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 104 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.121 gösterim
 • Viral Puan: 11,86