760 gösterim
9,87 viral puan

Geleceğine Yatırım Yapmak İsteyenler İçin 5 Tüyo

YeşimYılmaz 28.05.2019 saat 09:46
 1. 1. Sağlıklı Alışkanlıklar Edinmek

  Fiziksel sağlığınız üretkenlik için çok önemlidir. Sağlıklıysanız, uzun süre üretken olabilirsiniz. Yemek yeme, dinlenme ve egzersiz alanlarında sağlıklı alışkanlıklar edinin.
 2. 2. Bilgi Sahibi Olun

  Hedefinize nasıl gideceğinizi bilmek ve hayallerinize ulaşabilmek için ihtiyacınız olan en temel şey; bilgi. Bilgi güçtür ve bilgiye ne kadar çok sahipseniz, o kadar çok güce sahip olmuş sayılırsınız.
 3. 3. Seyahat Edin

  Seyahat etmek ruhu özgürleştirir, bu yüzden mümkün olduğunca sık seyahat etmek için zaman ve para ayırın. Eskiyecek ve yıpranacak şeylere para harcamak yerine, yurtdışında yeni anılar yaratmak için birikim yapın.
 4. 4. Doğru İnsanlar Biriktirin

  “İnsan en yakınındaki beş kişinin ortalamasıdır.” Hayattaki amacınız ne olursa olsun, zengin mutlu, güçlü, pozitif veya daha üretken olmak gibi, bu tutkuyu paylaşan ve yaşamlarına yatırım yapan insanları yakın çevrenizde bulundurun.
 5. 5. Tasarruf Yapın

  Paranızın bir kısmını bir kenara koymak her zaman için akıllıca olacaktır. Önceden planlanmış bir satın alma işlemi veya acil bir durum haricinde tasarruflarınıza dokunmamaya özen gösterin. İleride hayatınızı kolaylaştırmak ve birikimlerinizi muhafaza etmek için bankaların bireysel emeklilik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz, üstelik bunun için çalışıyor olma zorunluluğunuz da yok. Örneğin Halkbank’ın ev hanımları için sunduğu bireysel emeklilik hizmetine göz atabilirsiniz. Mütevazı bir miktarda tasarruf yaratmak, işinizi kaybetmeniz veya başka bir acil finansal gereksiniminiz olması durumunda size adeta bir can yeleği olacaktır.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 77 gösterim
 • Toplam Direkt: 679 gösterim
 • Viral Puan: 9,87